Wpis z mikrobloga

@kogut_20 to tydzień promocji dla posiadaczy Allegro Smart. Jaki to ma sens? Masywnie zwiększa się ilość kupionych pakietów Smart i sprzedanych przedmiotów na aukcjach i to wiadomość z pierwszej ręki ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kogut_20 smart za pierwszy miesiąc jest tańszy niż przesyłka (i w dodatku działa przez cały miesiąc) i możesz bez problemu zrezygnować w każdej chwili, możesz się buntować, ale cyferki są po stronie Allegro.
Jak byłem kiedyś mocno sceptyczny, to jak wprowadzili darmowego smarta z powodu Covida, tak teraz wykupiłem pakiet i kupuję tam dość często, sporo zaoszczędzisz na przesyłkach.
@MarianKolasa: nie chodzi o bunt, to zupełnie nielogiczne. Jak system płacenia, żeby coś kupić ma kogokolwiek zachęcić?
To tak jakby połączyć najgorsze cechy spotify i bandcampa. Tzn najpierw płacisz abonament, a potem płacisz za każdy album/piosenkę osobno xD
Mało co zamawiam z allegro, chociaż na stronie głównej trąbią mi, że w ciagu ostatnich 12 miesięcy zapłaciłem AŻ 103 zł za wysyłkę. I ze smartem wcale bym nie płacił mniej, bo z
@kogut_20: Jeżeli już kupisz Smarta żeby skorzystać z oferty promocyjnej (nie wiem dokładnie jakie były warunki żeby wystawić produkt jako "Smartweek", ale chyba musiał być przeceniony), będziesz częściej skłaniał się do szukania produktów na Allegro, żeby zaoszczędzić na przesyłce. Allegro mocno promuje tym takie segmenty jak np. Supermarket - po to żebyś kupił na platformie rzeczy jak np. proszek do prania.

Przywiązanie do platformy zakupowej nowych klientów (lub rzadko kupujących) to
@kogut_20:
wzrost sprzedaży ogólnie bo promocje cenowe (znaczy tak, można to ominąć i sprzedawać po zawyżonej, ale większość ma zniżkę chociaż te 5%)
wzrost sprzedaży konkretnych produktów wrzuconych do smartweek
wzrost zakupu allegro smarta

ja jako sprzedawca odczuwam ogólny wzrost sprzedaży

Ty kupujesz na Allegro raz na miesiąc, więc może i smart nie jest dla Ciebie opłacalny, ale dla innych ¯\_(ツ)_/¯