Wpis z mikrobloga

Mirki chce zmienić konto uciec z banku #santander

Może ktoś polecić jakieś dobre konto lub bank?

Wymagania:

-darmowe wypłaty z bankomatów w PL
-konto za free (wpływy miesięczne na konto powyżej 15k)
-darmowe konto w euro
-darmowe przelewy express elixir bez limitu
-przyjazny kantor online
-obsluga maklerska (mile widziana aczkolwiek nie tak mocno konieczna) w Santander nic nie płacę za obsługę konta maklerskiego
- dedykowana infolinia tak mam aktualne w Santander dla klientów Select
-logiczna apka moblina

Jakiś bank da rade tym wymaganiom? Czy jednak zmuszony będę pozostać w Santander...

#banki #bankowosc #pytaniedoeksperta #finanse #pko #mbank #alior #ing
  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adronix: Nest to kiepski bank dla bardzo mało wymagających klientów, na pewno nie dla kogoś z kontem premium.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sudo_exit to konto Platinum 2 może niekoniecznie bo chcą wpływy ponad 20 tys a nie w każdym miesiącu takie mam. Ale to drugie Aurum wydaje się ok. Ciekawe jak działa ich bankowość mobilna, kantor on line i jak przelewy ekspresowe.
Pozostaje jeszcze kwestia przelewów SEPA w euro czy są za darmo (przychodzące).
  • Odpowiedz
@Caracas: ja mam konto aurum i apkę ipko bardzo sobie chwalę. Z kantora nie korzystam bo mam platynową kartę kredytową i nie płace za przewalutowania. Ze znajomymi byliśmy po słowackiej stronie Śnieżki i zapłacili w swoich bankach frycowe za przewalutowanie a ja miałem cenę tak jak google mówił( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sudo_exit Ale kantor mają ? Ja bardzo bardzo często wymieniam walutę z Euro na PLN. Ile płacisz za platynowa kartę? Ma ona Piority Pass na lotniska a jak tak to ile chcą za wejścia wiesz może?
  • Odpowiedz
@Caracas: mają kantor. Czyli płacą Ci w euro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za platynówkę 0zł jak w ciągu roku robisz 60k obrotu.
Ma priority pass i kosztuje 32 usd.
Wyższa karta visa infinite ma 0usd.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sudo_exit tak mojej firmie zarobki są w Euro nawet dla Polaków ;)...

Wygląda bardzo przyzwoicie. Zawsze myślałem że to opóźniony technologicznie bank :)
  • Odpowiedz
@Caracas, polecamy konto Aurum – zapewniamy m.in.:
- bezpłatne prowadzenie konta – wystarczą systematyczne wpływy na rachunek w ostatnim miesiącu nie mniejsze niż 9000 złotych lub średnie saldo depozytów na rachunkach w naszym banku wynosi nie mniej niż 150000 złotych oraz dla jednego rachunku otwartego do pakietu SUKCES (40 zł w pozostałych przypadkach),
- darmowe wypłaty w bankomatach,
- bezpłatne konto walutowe – wystarczy podpiąć do niego kartę od konta Aurum
  • Odpowiedz
@Caracas: dlaczego chcesz uciec z Santander?

Jeśli chodzi o Twoje wymagania to najbliżej jest mBank (Intensive), później PKO BP (Aurum). Jednakże tylko mBank oferuje 3 darmowe przelewy express elixir w miesiącu, w PKO BP płacisz za to chyba 5 czy 10 zł za jeden przelew. Osobiście chyba jednak polecam PKO BP, wydaje mi się, że jest to mniej problemowy bank niż mBank. Mam oba konta jak coś wiec jak chcesz to
  • Odpowiedz
@Caracas: widzę, że jesteś aktywny, ale nie odpisujesz na moje pytanie, które zadałem wcześniej, a bardzo mnie ten temat ciekawi - dlaczego uciekasz z Santandera? Jeśli to nie tajemnica oczywiście ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kuta_senator Jasne. Ostatnio zatrzymali mój przelew 6500 euro wypłaty (celem wyjaśnienia pochodzenia tej gotówki). Dodam, iż takie przelewy dostaje zawsze na ten sam rachunek w euro od bardzo dawna.
  • Odpowiedz