Wpis z mikrobloga

przepisy: od nowego roku sie zmienia, że będzie trzeba mieć ten kurs online ale dzięki temu cała unia itp. Oglądałem ten film od pażp że jak się ma licencję to przepisują automatycznie plus coś tam jest dodatkowo, ale nie czaje co jest dodatkowo.
słyszałem, że opłaca się zrobić jednak ten kurs w tym roku jeszcze. czy ktoś wie czemu się opłaca?
na razie mam małego drona poniżej 600g, ale na fotografii się trochę znam i kto wie, może by mi się przydało polatać phantomem 5 pro kiedyś
#drony
  • 6
Oglądałem ten film od pażp że jak się ma licencję to przepisują automatycznie

@daczka92 nie przepisują automatycznie tylko trzeba będzie do nich wnioskować o wydanie nowych, równoważnych papierów/pdfów.

film od pażp

ULCu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daczka92: rozgraniczenie 600g znika. Jak masz drona poniżej 500g i latasz amatorsko to niewiele się zmieni (test online w kategorii A1 + nie latać nad ludźmi). Jak masz >500g i zamierzasz dużo latać, w mieście na przykład, to może warto zrobić kurs bo przez 2 lata będzie można latać trochę jak dotychczas z ŚK (w kategorii szczególnej) bo inaczej w mieście będzie ciężko polatać legalnie (50 metrów od ludzi + kategoria
@JezelyPanPozwoly: no tak tak, trzeba złożyć i tak wniosek.
@atomic77: no mieszkam w centrum wawy i dobrze by było polatać w mieście. aktualnie mam poniżej 500g ale jak pisałem może bym chciał kiedyś czymś większym i jak teraz łatwiej zrobić ŚK to może dobra opcja.
a wiadomo jak będzie ze zdobywaniem uprawnień w nowym roku? czy rzeczywiście się opłaca teraz zrobić szybko czy za rok będzie to samo.
@daczka92: jak to będzie wyglądać, tego jeszcze nikt nie wie. Podobno kategoria szczególna ma wyglądać podobnie jak teraz, więc koszt pewnie też będzie podobny. Ja tam sobie zrobiłem ŚK parę miesięcy temu, korzystając z tego że staniało i będzie bez problemu. Czy łatwiej teraz zrobić ŚK to nie wiem, będzie albo podobnie albo nawet trochę łatwiej (bo podobno obecny egzamin jest trudniejszy niż będzie się wymagać). Na pewno żeby latać czymś
@daczka92: Hej, mam podobny dylemat, robić teraz VLOS czy czekać parę miesięcy, na tym filmiku od ULC ( https://www.youtube.com/watch?v=pWb3jW_tnGE od 56:50 ) trochę jednak zachęcają żeby teraz robić więc hyba jednak się zdecyduję i pewnie w przyszłym tygodniu się zapiszę gdzieś. Kończę właśnie rekonesans gdzie najlepiej ale widzę że teraz cała teoria i tak online a potem parę h z instruktorem. Coś godnego polecenia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
słyszałem, że opłaca się zrobić jednak ten kurs w tym roku jeszcze. czy ktoś wie czemu się opłaca?

@daczka92: opłaca się - ale nie tobie tylko tym co robią (świadczą usługę) komercyjnie te kursy, bo niedługo zostaną z niczym, będą niepotrzebni przy kursach online