Wpis z mikrobloga

@Miszcz_Joda Nie chodzi mi o o to dlaczego w takim przedziale cenowym tylko czemu taki koszmarek gdzie będziesz musiał wstawić kanapę do kuchni. Przecież 16 metrów to nawet jak na pokój jest bardzo mało, a gdzie jeszcze tam kuchnie ładować. No ale co kto lubi, dla mnie masakra
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: no ta mini sypialnia na środku trochę średnio mi pasuje. Poza tym ja jestem zwolennikiem osobnej kuchni. Moda na aneksy była 15 lat temu.


@Kotouak kierowanie się modą przy planowaniu pomieszczeń to raczej dla ludzi, którzy tych pomieszczeń używać nie będą. Najlepiej jeśli kuchnia jest wydzielona ale nie wyobrażam sobie, żeby nie była prawie całkowicie otwarta na salon.
  • Odpowiedz
@korpoRator: no co kto lubi. Dla mnie z kolei kuchnia to kuchnia - osobne pomieszczenie i koniec.
Ale zgadzam się z tym, że mogą nie należy się kierować przy remoncie/zakupie mieszkania.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: zastanów się po co Ci ten mały pokój. Jeżeli na biuro do pracy zdalnej to ok, jeżeli dla dziecka to trochę maly ale dasz łóżko piętrowe i biurko pod spodem i da się to zaadoptować. Jak tylko dla 2 osób i nie potrzebujesz "samotni" to nie ma sensu go mieć.

A jeżeli dla dziecka to jest jeden problem - hałas. Jest między salonem a sypialnia bez sensu pokój w którym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miszcz_Joda: also. Zobacz czy na rysunku masz skalę wymiarową.

Wydrukuj to sobie, zmierz łóżko i przelicz że skali jaki jest jego wymiar na metry. Może się okazać że te łóżka, szafy czy kanapy na planie to takie mikroskopijne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miszcz_Joda: to ciekawe bo na mkw pomieszczenia się wydają małe, ale na rozkładzie nie jest tak tragicznie.

Osobiście chętnie zmniejszył bym sypialnie i łazienkę, kosztem salonu.
Przesunął pokój dziecka w lewo, wraz ze ścianą łazienki.
  • Odpowiedz
- łazienka maleńka i bez okna


@ksiak: Powodzenia w szukaniu łazienki z oknem w nowym budownictwie, nawet o osobne okno w kuchni ciężko.
Jakaś część mieszkania musi znajdować się od strony korytarza i najlogiczniejszym rozwiązaniem jest łazienka, przedsionek a czasem jeszcze kuchnia.
Tym bardziej, że z kuchnią i łazienką od strony korytarza łatwo jest wyprowadzić wodomierze i ewentualnie gazomierze do szachtów na korytarzu.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: jeżeli odpowiada ci cena i lokalizacja to moim zdaniem Ok. Mamy podobny układ, ale trochę więcej metrów, mniejszą, ale też ciemną łazienkę, kuchnię totalnie otwartą na przedpokój i salon, doświetlone też jednostronnie i dla dwóch osób jest Ok. Na upartego i dzieciak by się zmieścił. Nie rozumiem tekstów o ciemnym mieszkaniu tylk z uwagi na umieszczenie okien- przecież wszystko zależy od tego co przed tymi oknami jest. U nas nie
  • Odpowiedz