Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Szlag mnie chyba trafi.
Asystentka UR here, zaczynam trzeci rok studiów na gównouczelni #automatykairobotyka #air, mam tytuł technika mechatronika.
Umowa w obecnej firmie kończy mi się z końcem października. Już mnie kierownik poinformował że likwidują moje stanowisko, ale prawdopodobnie będą mieć dla mnie propozycję objęcia innego. I niby jutro ma to obgadać z panią dyrektor i mnie poinformować mniej więcej co i jak.
W międzyczasie, od końca sierpnia wysłałam masę CV do różnych firm na stanowisko związane wlasnie z utrzymaniem ruchu albo elektromontera. Byłam nawet na kilku rozmowach (w tym dwie w #kghm). Ludzie tam sprawiali wrażenie jakby mnie zaprosili tylko dla formalności, bo wiadomo że cała reszta kandydatów to faceci, pewnie z doświadczeniem. I ciężko jest mi znaleźć cokolwiek w zawodzie. Już tracę wszelkie nadzieje i zastanawiam się czy po studiach nie rzucić tej ścieżki w cholerę jak tak ma wyglądać dla mnie rynek pracy.
Tylko co ja mogłabym w życiu robić? Podoba mi się praca w przemyśle, podoba m się wdrażanie nowych rozwiązań, podoba m się nauka czegoś wartościowego, najchętniej poszłabym w programowanie PLC. I co z tego jak nie znajdę nigdzie pracy..
Już mnie to zaczyna dobijać powoli i zaraz się okaże że skończę jako pracownik Castoramy czy innego Lidla..
Macie jakieś rady? Może pomysły czym kobieta mogłaby się zajmować w przemyśle? Może oprócz studiów zrobić sobie jakiś kurs, szkolenie, cokolwiek?
Macie już pewnie niektórzy trochę doświadczenia i może rzucicie jakimś pomysłem na podstawie waszych obserwacji?
Tak bardzo chciałabym mieć już ustabilizowaną ścieżkę zawodową w życiu...
#praca #pracbaza #plc #programowanie #automatyka #zalesie #pytaniedoeksperta #przemysl
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amestris: Ogólnie to mam żonę z kilkunastoletnim stażem w pracy projektanta. Była i kierownikiem i liniowym projektantem, mechanika/konstrukcje stalowe itd. I powiem tak: W Polsce jest mega ciężko znaleźć pracę kobiecie w branżach technicznych. Jeśli naprawdę chcesz w tym robić to od razu rozważałbym emigrację albo uderzenie do dużych firm z kapitałem zagranicznym. Przygotuj się na rozmowy kwalifikacyjne na których dowiesz się że cv robi wrażenie, że wypadałaś super i
  • Odpowiedz
  • 2
@Amestris jako integratorka systemów sterowania nie ma znaczenia płeć. Nikt nie daje fory ani ujmuje w tej branży za płeć.
Mamy kobiety w firmie na stanowisku programowania PLC jak i robotów.
  • Odpowiedz
@Amestris: Idziesz do firm uruchomieniowych np. we wro masz controltec,procom,biap itd.

Przygotuj się na rozmowy kwalifikacyjne na których dowiesz się że cv robi wrażenie, że wypadałaś super i wszyscy są pod wrażeniem itp. I na tym się kończy proces rekrutacji


@pokazbobra a już daj spokój w firmach uruchomieniowych wieczna rotacja. Sam pracowałem z kobietami inż. To kobiety nie chcą pracować na uruchomieniach bo dzieci alo bo trzeba #!$%@?ć 80
  • Odpowiedz
Macie jakieś rady?


@Amestris:

Ogólnie to jest kicha przez korono-wirusa, niektóre duże modernizacje i uruchomienia przełożono na rok później, przez co na rynek pracy wysypało się więcej niż zwykle doświadczonych ludzi i to oni są zatrudniani w pierwszej
  • Odpowiedz
więcej kasy zostanie dla automatyków :)


@Androo:

Szybciej idzie zwiększyć zarobki przenosząc się do IT, niż czekając na wzrost w przemyśle.

Chyba że ktoś bardzo lubi podróżować, to wtedy lepsza automatyka.
  • Odpowiedz
@Amestris: wiesz jak wygląda praca elektromontera w kopalni? Oni ci zrobili przysługę, że cię nie wzięli. To nie jest stanowisko dla kobiety.

To już któryś twój post w tym samym stylu. W Lubinie, Polkowicach, Głogowie nie ma wielu firm z tej branży. Rozważ przeprowadzkę, choćby do Wrocławia.

Jako kobiecie będzie ci nieco trudniej, bo każdemu facetowi na swojej drodze będziesz musiała udowodnić, że znasz się na rzeczy :D Osobiście znam
  • Odpowiedz
  • 2
@Amestris Uderzaj do korporacji typu Siemens/Danfoss/Bosch Rexroth/Omron/Mitsubishi/ABB/Hitachi itp na inżyniera aplikacji. UR to ściek ze względu na godziny pracy i zakres obowiązków. Dobre, żeby sie przegryźć z tematem, ale szukaj czegoś ambitniejszego jak wyżej wymienione. W dużych korpo płeć nie ma znaczenia, a masz masę możliwości związanych z awansami poziomymi.

Pracując u producenta typu siemens poznasz dziesiątki firm, które korzystają z twoich produktów - potem sama sobie wybierzesz czy chcesz zostać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokazbobra: No już jestem po takich rozmowach. Dyplom technika z nienajgorszymi wynikami, w trakcie studiów i świadectwo ukończenia technikum z czerwonym paskiem. Jakoś specjalnie też nikt mojej wiedzy nie sprawdza, bo gadają bo gadają, ale mam wrażenie że tylko dla formalności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marval: gdzie takie firmy? Chyba w dużych miastach, co?
Dobrze wiedzieć, że gdzieś jest miejsce gdzie potencjalnie miałabym szansę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eeemil: mój niebieski też namawia żeby iść w IT. Może coś w tym jest.. Trzeba po prostu się uczyć. A wiedzy nigdy za wiele
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CXLV: No jestem świadoma tego że chcąc dostać lepszą pracę, będę musiała zapewne wyjechać gdzieś. Jak nie za granicę, to do większego miasta. Jest jednak taka sprawa że mam niebieskiego. I muszę swoje plany układać z jego planami. Nie chcę życia gdzie oboje mieszkamy od ciebie daleko i spotykamy się tylko w weekendy i to nie zawsze. Niestety życie zawodowe to nie wszystko.
Nie myślałam o tym żeby pójść w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@narwi: No jak już wyżej pisałam. To wiąże się z wyjazdem do większego miasta. Czyli wygląda na to że przynajmniej 1,5 roku muszę się pomęczyć i myśleć o wyjazdach. Zostały mi 3 semestry. Nie będę na razie z tym kombinować i bawić się w dojeżdżanie i branie do chwilę urlopów na studia.

Ale co prawda to prawda. Myślałam kiedyś o tym, ale do takich firm na pewno mega ciężko jest
  • Odpowiedz