Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@illneverfallinlove: miałem to samo, najprawdopodobniej wypełnienie pufy kojarzy się kotu za bardzo ze żwirkiem z kuwety, nigdzie indziej (poza kuwetą) nie robiła tylko tam. Pufy poszły out ostatecznie, bo nie chciałem się bawić żadne środki. Od siebie polecam ustawianie pufy jednej na drugiej albo mocno pionowo żeby kot nie chciał na nią wskakiwać, kiedy jest nie używana, ale to polowiczne rozwiązanie problemu :)
  • Odpowiedz
Jeżeli to się powtarza i ciągle to samo miejsce to najpierw zapytaj weterynarza. Mi powiedział, że często tak reagują np na sytuację stresową. Najgorsze, że zazwyczaj z opóźnieniem tzn np po tygodniu czy nawet dwóch. Nie znam się, powtarzam słowa weterynarza. Skończyło się na wizycie u behawiorysty i babka rozwiązała problem. Koty są dwa i samo szczanie miał trochę inny charakter.

Niebieski niech się puknie w banie jak najpierw sobie wziął zwierzę
  • Odpowiedz
@illneverfallinlove: pójdź z kotem do weterynarza, mieliśmy ten sam problem, okazało się, że kitku ma problemy z pęcherzem/nerkami. Dostaniesz sterylny żwirek i pipetkę do pobrania z niego moczu. Oczywiście przed akcją umyj dokładnie kuwetę. Później próbkę do weta i czekasz na wyniki. Pamiętaj, że kočkí mają często z tym problemy, które w skrajnych sytuacjach prowadzą do śmierci. Naszemu kitku pomogło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ominius: aha, czyli jak kot ma np zapalenie pęcherza lub kamienie struwitowe w moczu(mówisz prościej - boli go przy sikaniu, więc załatwia się na miękkie powierzchnie, które nie kojarzą mu się z bólem), to przemoc zadziała skuteczniej niż dobrania odpowiedniego leczenia u weterynarza?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@illneverfallinlove: ktoś już Ci to poradził ja się powtórzę. Jak nasika, wsadzić głowę w siki 2/3 klapsy(nie muszą być mocne ale ma to poczuć) do tego wydrzeć się na niego i wrzucić do kuwety(chwilę nie pozwalać wyjść). Za pierwszym max drugim razem zrozumie. Jeśli to kocur musi być wykastrowany inaczej metoda nie zadziała.
  • Odpowiedz