Wpis z mikrobloga

@onuceSzatana:

skłamałem, że podatkami obciążone są prywatne pieniądze? Jaki jest sens z tobą dyskutować, jak ty masz takie problemy faktologiczne?


Skłamałeś twierdząc, że sensem istnienia podatku jest wyciąganie pieniędzy z prywatnych kieszeni. Sensem istnienia podatku jest pokrycie kosztów wspólnego przedsięwzięcia. Podatki nie istnieją, by były płacone ale po to, żeby można było za coś z nich zapłacić.

Wszystko, co mówią Korwinowcy, magicznie staje się fałszywe


Czyli jakby korwinista (tak to się
  • Odpowiedz
@angor86: Jest to nie jedyny sens istnienia podatkow. Gdybys nie mogl siegac do prywatnych kieszeni, nie istnialby podatek. Szkoda slow, dobrze wiesz, o co chodzi, ale sie przypieprzasz dla zasady.

Jesli tak naiwnie pojmujesz, co nazywam korwinowym falszem, to mi sie nie chce tlumaczyc. Wygladasz na naiwnego mlodego czlowieka, ktory mysli, ze lapanie za slowka nada ci powagi. Odejmuje jej.

Reszty tego scieku zal komentowac, bo totalnie z dupy jest to
  • Odpowiedz
@onuceSzatana:

Gdybys nie mogl siegac do prywatnych kieszeni, nie istnialby podatek. Szkoda slow, dobrze wiesz, o co chodzi, ale sie przypieprzasz dla zasady.


Błąd. Przypieprzam się o zasady.
Nie jesteś pierwszym ani pewnie ostatnim, który mówi właśnie o podatkach w ten sposób - że liczą się wpływy do budżetu bo przecież jak już pieniądze w budżecie się znajdą to łatwo je rozdać.

Znakomita czesc podatkow jest uzytkowana poprawnie


Po pierwsze -
  • Odpowiedz
@angor86: Absolutnie nie mowie w taki sposob o podatkach, zmyslasz na moj temat, bo tylko tak potrafisz dyakutowac, wmawiajac jakies teorie komus i z nimi podejmujac walke. Absurdalne, dlatego nie mam ochty z toba rozmawiac, bo ty rozmawiasz sam ze soba.

Wiem, jak sa wydawane, to sa informacje publiczne, sa przedmiotem medialnego zainteresowania i mnostwono tym wiedzy. Znow wymysliles sobie, ze moge patrzec tylko na budzet. Mozesz, ale to ty mowic
  • Odpowiedz
@onuceSzatana:

Absolutnie nie mowie w taki sposob o podatkach, zmyslasz na moj temat


Napisałeś, że sensem istnienia podatku jest wyciąganie pieniędzy z prywatnych kieszeni.

Nie wspomnialem nic o moim modelu niemieckim


Czyli to, co pisałeś kilka postów wcześniej:

Ile w zyciu da ci brak koniecznosci zaciagania takiego kredytu i mieszkanie w czynszkwym lokalu socjalnym, sam sobie odpowiedz.


jest już nieaktualne? Możesz mi podać ile wynosi termin ważności twoich postów? Wystarczy w
  • Odpowiedz