Wpis z mikrobloga

@LilArchangel: Państwo się nie nadaje do prowadzenia jakichkolwiek przedsięwzięć. Państwo to nepotyzm to korupcja to nieudolność itd. Tylko sektor prywatny jest wstanie efektywnie zaspokajać potrzeby konsumentów.
  • Odpowiedz
@LilArchangel: za czyje pieniadze? Rozumiem, że lekarz co się uczył ciężko do 30 albo programista co spędza przy kompie po 12 godz. dziennie od lat będzie fundować niewykwalifikowanym robotnikom co pili p--o zamiast się uczyć już od gimnazjum?
  • Odpowiedz
@programista4k: za pieniądze publiczne. Lepiej, żeby niewykwalifikowany robotnik miał szansę na poprawę swoich kwalifikacji, niżby miały mu zostawać ochłapy na przeżycie po udobruchaniu landlorda
  • Odpowiedz
@Baleburg: serio zakładasz, że jak ktoś dostanie coś za darmo na co przecietny człowiek musi tyrać 30 lat to go to zmotywuje do pracy nad sobą?
A nie bedzie przypadkiem na odwrót: zdemoralizuje go to i zdemotywuje? No bo po co się uczyć, podnosić kwalifikacje jak dają za darmo.
  • Odpowiedz
@LilArchangel: Pewnie, zamiast niewoli kredytowej - niewola podatkowa. Ta druga jeszcze gorsza, bo kredyt konsumuje kredytobiorca, a podatki konsumują w głównej mierze grupy, o których łaski zabiega akurat partia.
Historia uczy, że nie ma darmowego lunchu, każdy dług trzeba spłacić w ten czy inny sposób.
  • Odpowiedz
@programista4k: Ok. Państwo nie jest kapitalistą, który musi odnosić zysk, ma natomiast realizować cele społeczne, które często z zyskiem się nie wiążą, a nawet przynoszą straty. Na dobrostan społeczeństwa wpływa coś więcej, niż tylko ogólna suma zgromadzonych pieniążków
  • Odpowiedz
@programista4k: w tym momencie nawet

lekarz co się uczył ciężko do 30 albo programista co spędza przy kompie po 12 godz. dziennie od lat


musi zadłużyć się na dziesiątki lat żeby kupić kawalerkę. Rynek mieszkaniowy jest coraz bardziej patologiczny i dobrze że ktoś chce coś z tym zrobić.
  • Odpowiedz
programista co spędza przy kompie po 12 godz. dziennie


@programista4k: przy kompie może i spędza, przy pracy niekoniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako insider pozwolę sobie skorygować, programiści akurat relatywnie c---a robią i zarabiają fortunę, a im więcej zarabiają tym bardziej c---a robią. O wysokości podatku na B2B nawet nie wspomnę.

W sytuacji rewolucji proletariatu jesteśmy pierwsi do odstrzału, i zresztą bardzo słusznie ( ͡°
  • Odpowiedz
@Wap30: @programista4k: Proponuję utworzenie społeczeństwa samych wartościowych ludzi, tj. programistów, lekarzy, prawników, team leaderów. Wszystkie osoby pracujące fizycznie wysłać na oddzielny kontynent, np. utworzyć z Australii na powrót kolonię dla ludzi którzy się nie uczyli (albo byli mniej zdolni) i pili p--o. Co Wy na to?
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan: a czy ja tak kiedykolwiek twierdziłem? Mam wrażenie że przypisujesz mi maksymalnie odległy światopogląd, nie jestem pewien co to ma na celu ale jest dosyć zdumiewające
  • Odpowiedz