Wpis z mikrobloga

@onuceSzatana: A czy ja mówię że można? Po prostu musisz być konsekwentny, jak krytykujesz EZLN za bycie uzbrojoną bojówką (swoją drogą grubo przesadzasz, to jest ruch rewolucyjny powstały dla ochrony interesów rdzennych mieszkańców Meksyku, oni się bronią przed atakami innych uzbrojonych bandytów), no to powinieneś też krytykować swoje ukochane neoliberalne dystopie jak USA, Wielka Brytania i każde inne kapitalistyczne państwo. EZLN nie jest nawet w promilu odpowiedzialne za tyle nieszczęść, jakie
  • Odpowiedz
@onuceSzatana:

Oh come on, jak chcesz sobie dobierać widok z okien, to kup sobie swoje.


Tu nie chodzi o widok z okien tylko o lokalizację. Rozumiem, że jak miasto zaoferuje ci mieszkanie gdzieś w jakiejś podmiejskiej wsi gdzie sklep przyjeżdża raz na tydzień to będziesz szczęśliwy bo nie masz kredytu?

Takich mieszkań powinno być zatrzęsienie, a dostawać powinni je przede wszystkim ludzie młodzi.


To już inna kwestia, po prostu państwo powinno
  • Odpowiedz
@Gaku745: Oj boże, nie zesraj się. Nie rozmawiamy o innych wojnach i przemocy, mówię o twojej zasranej paramilitarnej bojówce, która też morduje ludzi. I wszystko na temat, w dupie z taka ideologią, do śmieci ją i nasrać na nią tylko, tyle masz w głowie i tyle jest to warte.
  • Odpowiedz
nie zesraj się

do śmieci ją i nasrać na nią tylko, tyle masz w głowie i tyle jest to warte.


@onuceSzatana: Jakim cudem ktoś może napisać dwie takie rzeczy jednym tchem xD

To co, uważasz że zabójstwo w samoobronie jest nieuzasadnione? Czyli mogę na Ciebie napaść z nożem i ty mi nic nie zrobisz, tak? Hmm, dobrze widzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jestembogaty: Rozumiem twój punkt widzenia, jednak jak ktoś nie ma predyspozycji do prowadzenia wielkich biznesów to nie zasługuje na dach nad głową? Zresztą o czym my mówimy, w Polsce nawet osoba zarabiająca powyżej minimalnej ma problem z wynajęciem mieszkania, a co dopiero powiedzieć o kredycie. Historia pokazała, że krwawy kapitalizm, gdzie bogactwo jest w rękach tylko kilku procent osób na świecie to nie dobre wyjście. Państwo musi się mieszać chociażby ustalając
  • Odpowiedz
@angor86: W jakiej wsi? W mieście, choćby na obrzeżach, oczywiście i tak skomunikowanych. Po co wymyślasz jakieś skrajności? Gdzie mają te budynki wg ciebie powstawać, pośrodku niczego bez kolei i PKSu?

Nie rozumiem tego o powinności. Nie wolno mi napisać, jaką widzę rolę państwa w kształtowaniu rynku mieszkań i zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych obywateli?

Wszystkie te kwestie, które poruszasz, są tylko szczegółami. Wszystko jest do ustalenia. Nie rozumiem, o co ci w
  • Odpowiedz
@Gaku745: Jest uzasadnione, ale twoja paramilitarna bojówka, jak każda guerilla, przetransformowała się już dawno w oprawcę, przemoc rodzi przemoc, młodzi ludzie ze spranymi mózgami kupują te wasze bajeczki o samooobronie i giną marnie. Bardzo fajna organizacja i super życie zapewnia ludziom, mam nadzieję, że u nich też paszport wyrabaisz.
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: Tak, przemoc robi przemoc, super sentencja, pasuje na kapsel tymbarka xDDD Co, każda postawa wyzwoleńcza jest dla ciebie skreślona? No, powinni dać się pozabijać przez jakieś meksykańskie kartele xD dobry przepis im proponujesz libie głupi, na pewno im się spodoba xD. Ciekawe czemu na to wcześniej nie wpadli xDDD
  • Odpowiedz
@Gaku745: I się zesrałeś obelgą. Klasyczny fanatyczny zwicher. Postawy wyzwoleńcze nie są nigdy czarno-białe, nie mi je oceniać. Ja nie jestem przywiązany w ogóle do ziemi, gdzie się urodziłem, i polecam ten styl życia, dlatego mam raczej marne zdanie o tego typu oderwanych od rzeczywistości ruchach. Nie ma zgody na prześladowania i przemoc, z obu stron w podobnym zakresie i tyle tytułem ogółu.

A ty zwal sobie konia stopami do karabinów,
  • Odpowiedz
@Jasnoniebieska: A jak ktoś nie ma predyspozycji do nauki, a chce iść na studia? To co zaniżać próg po którym można się dostać na studia? Czy dodawać mu punktów, tylko dlatego, że on chce iść na studia? Wiesz jakie są rezultaty takiego podejścia? Takie, że przyjmuje się ludzi na studiach którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć, przepycha się je przez nie i wypuszcza na rynek i później ten przebrzydły kapitalista
  • Odpowiedz