Wpis z mikrobloga

@Suplement_Diety: Osobiście olałbym kolor, bo i tak należy równo położyć podkład. Dobry podkład będzie dobrze krył kolor pod spodem, a jak będziesz miał figurkę w innym odcieniu/kolorze to będziesz widział gdzie podkładu brakuje.

Jak masz wydruk z żywicy to podkłady do figurek (ja używam vallejo surface primer w sprayu) żeby zachować detale.
Jak masz wydruk z widocznymi warstwami to przeciwnie - podkład kryjący, wygładzający i takie tam. Używam epoksydu Bolla, ale
ok czyli potencjalnie biały/bezbarwny będzie łatwiejszy do pokrycia niż np czerwony?


@Suplement_Diety:

ogolnie jasne/wyblakle kolory beda latwiejsze do pokrycia, niz mocne ciemne ;)

Ale to tez zalezy co i na jaki kolor chcesz pokryc. Jak potrzebujesz czerwony pokryc pozniej tylko czarnym - to bedzie to lepsze rozwiazanie, niz palowac caly bialy model najpierw na czerwono ;)

Jakiś podkład pod to oczywiście potrzebny?


@Suplement_Diety:

primer do plastikow

Dobry podkład będzie dobrze
podklad czyli primer? Bo primery sa glownie bezbarwne ;)


@sylwek2k: juz nie mogę edytować ale prawdopodobnie chodzi Ci o ten primer, który po polsku nazwiemy gruntem, chociaż nie będzie to reguła nazewnictwa.
to ja chyba używam niszowych produktów jakiegos vallejo czy tam citadel, ale oni się pewnie nie znają :)


@mc_hammer:

ja tam uzywam primera za jakies 15 zeta za 400ml ;) - to jest warstwa, ktora ma drastycznie zwiekszyc przyczepnosc miedzy plastikiem a farba - to niekoniecznie musi miec jakikolwiek kolor