Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: Nie czytam tych co mam na czarno ale odblokowałem, bo mnie to samego zaciekawiło, dodam, nie znam powodów dlaczego mam cię na tej liście.

Ale do meritum, markowe rowery tez się często łamią i jest tego mnóstwo w internetach czy nawet było w tym roku pod tagami rowerowymi. Ale mój wpis nie tyczył się tego czy komponenty są dobre czy złe tylko budżetu przy tych rowerach i jak je się
@onmatopeja: Ale ty zdajesz sobie sprawę, ze materiał materiałowi nie równy? W Chinach tez robią #!$%@? telefonów i butów, a jakoś oryginalne są dobrej jakości. Typowe gadanie dzbana.
@4x80: w życiu bym nie kupił roweru karbonowego za 4700. Od tej ceny zaczynaja się jakieś normalne rowery na zwykłej aluminiowej ramie i jakims normalnym osprzęcie.
@onmatopeja: kontrola jakości, proces produkcji jakość materiałów, akurat w karbonie ramy mogą wyglądać identycznie -> ta sama forma, a diametralnie różnić się wytrzymałością, na która wpływa ilość warstw, jakość włókna później żywica, dbałość o proces, chińczyk zrobi Ci taką jakość za jaką zapłacisz a przynajmniej tak Ci powie.
I na koniec mam dla ciebie zagadkę, weź sobie jakiś nowy rower szosowy karbonowy ze sklepu na 4700 i wyceń wszystkie części.


@4x80: Bez sensu.
Producent rowerów (zwłaszcza jakiś większy, jak Giant, Cannondale czy Spec) zamawia osprzęt w tysiacach sztuk i dzięki temu ma znacznie taniej niż ty w sklepie.
w życiu bym nie kupił roweru karbonowego za 4700.


@Megawonsz_dziewienc:

Bez sensu.


@bungaBunga: Nie za bardzo wiem dlaczego do mnie kierujecie swoje wpisy? To nie jest mój temat i tu nie ma nawet jednej literki z treści mojego materiału ale widzę już daliście radę wyrobić sobie zdanie o moim poście. Powiem wam, wasze zachowanie nie jest śmieszne tylko infantylne. Ale dam wam radę, zamiast się bez sensu produkować wskoczcie na
@Megawonsz_dziewienc: wejdź sobie w galerię CarbonTech1 na facebooku, same markowe. A po naprawie cyk na OLX/Allegro "igiełka". Na plus - to się często da naprawić.

Jeździłem rok na chińskiej ramie i mi się spodobało na tyle, że już wszystkie rowery zmieniłem na karbon. Dalej latam na komponentach z Ali (od 4 lat) i w życiu bym złego słowa nie powiedział.

@4x80: Ponieważ mam trochę doświadczenia z producentami, przestrzegam że identyczną ramę z Alliexpress i identyczną ramę wyprodukowaną dla Romet może łączyć jedynie identyczne logo i numer katalogowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, nie mówię że tak jest w przypadku tej ramy, ale mówię głośno i wyraźnie że lepiej mieć ograniczone zaufanie. Duży klient często zamawia towar z istotnymi zmianami (chcemy lepszy lub inny towar bo zamawiamy dużo).