Wpis z mikrobloga

Hey Mirki i Mirabelki! Kilka ciekawych informacji na temat #ipo #allegro przygotowałem na podstawie opublikowanego prospektu. Jeżeli kogoś zainteresuje zbliżający się debiut na pewno znajdzie garść podstawowych informacji typu, do kiedy można zapisać się zapisać, kiedy debiut, zysk vs dług itp.
Zapraszam:
https://franticsoftware.blogspot.com/2020/09/allegro-prepares-largest-polish-ipo.html

Swoją drogą kupujecie allegro? Historycznie, jeżeli można porównać, Amazon oraz E-bay wyglądały podobnie. W skórcie IPO ok, później zjazd, następnie w długim terminie spółki okazały się trafionymi inwestycjami.

Fajnie byłoby posłuchać merytorycznej dyskusji za vs. przeciw. Pozdrówko!
#gielda #forex #inwestycje #inwestowanie #gpw
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bill-adamsonn: zwykle takie duże debiuty na GPW dawały zarobić, wiadomo zaraz po debiucie realizowane były zyski więc zjebka. Ponoć popyt duży, jeśli redukcja będzie duża to można się spodziewać dzidy na początku.
  • Odpowiedz
@bill-adamsonn: allegro nadaje się tylko po to chyba, żeby kupić na IPO i liczyć na sprzedaż w krótkim terminie z zyskiem. w długim terminie spółka to raczej bagaż problemów.
Osobiście to mam wrażenie, że wszyscy mający zamiar wejść liczą na to, że po prostu opchną to jak najszybciej, bo cena zaraz po IPO wystrzeli. I nie ma w tym nic złego, ale dla ludzi, którzy o giełdzie myślą w dłuższej
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: amazon ma apke na IOS, z jakiegoś powodu nie jest dostępna w polskim app store po prostu. Zmień sobie region iTunes na Niemcy i masz dwie apki - Amazon oraz Prime Now.

A blikiem z tego co wiem można płacić już teraz na polskiej wersji amazon.de
  • Odpowiedz