Wpis z mikrobloga

@TakiTaki: Tak, bo często są nagrania w stylu: nagrywający zatrzymuje się, pieszy czeka przed przejściem, z przeciwka jadą samochody i nagrywający trąbi jak głupi i że tamci popełniają wykroczenie.
Nie można omijać i wyprzedzać, o wymijaniu nie ma mowy. Oczywiście nie mówimy tu o sytuacji jak twoja, tylko wtedy kiedy pieszy jeszcze nie wszedł na jezdnię.
Choć ja widząc taką sytuację też się zatrzymuje.
@TakiTaki czasami wolę nie puszczać, sporo ludzi w takiej sytuacji ma klapki na oczach i widząc puszczający ich samochód ładują się na pasy, nie patrząc, że z drugiej strony ktoś może jechać i nie dać rady wyhamować. Pół biedy w mieście, nie ma tam prędkości, ale jak mówimy o wylotówkach czy wioskach to rośnie bywa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@errorek95: Art. 26. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

Przeczytaj sobie debilu bo komuś krzywdę zrobisz bo w tym wypadku niestety osoba o najniższym iq jest bezpieczna a ktoś niewinny może zginąć
@TakiTaki Bardzo dobrze robisz, szanuję w opór. Mnie kiedyś "kierowca" mógł mocno uszkodzić przez takie zachowanie. Jeden samochód się zatrzymał, aby przepuścić mnie na pasach. Będąc przed maską zauważyłam, że kolejne auto zmierza na pas obok z szybkością która wskazywała na to, że się #!$%@? nie zatrzyma. Więc poczekałam na jezdni i rzeczywiście, przejechał w ogóle nie zwalniając. Takim gnojom powinno się od razu odbierać prawo jazdy.
@TakiTaki jeżeli puszczasz ludzi z lewej strony drogi dwukierunkowej to jesteś kretynem a jeżeli piesi nie weszli na pasy gdy samochód przejechał przez przejście to na dodatek nie znasz przepisów
@Sprus skąd ten jad? Ludzie przechodzili od strony, którą ja jechałem. Samochód wjechał na pasy gdy ludzie już na nich byli. Napisz mi co zrobiłem źle? Widać, że twoje życie jest bardzo smutne skoro wyzywasz ich od kretynów.
@TakiTaki

Po 1 nie opisałeś dokładnie całej sytuacji
Po 2 puszczanie z lewej strony drogi dwukierunkowej to kretynizm który czesto widzę i stwarza to zagrożenie dla pieszych
Po 3 jeżeli pieszy nie znajduje się na przejściu to nie ma mowy o wymuszeniu pierwszeństwa na pieszym
Ludzie przechodzili od strony, którą ja jechałem. Samochód wjechał na pasy gdy ludzie już na nich byli.


@TakiTaki: przy tym opisie, to co zrobili inni kierowcy niekoniecznie jest wykroczeniem. Mieli obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na pasach, ale to nie oznacza bezwzględnego zatrzymania przed pasami jeżeli pieszy znajdzie się na pasach. Łatwo sobie to wyobrazić na długich przejściach, że gdy pieszy wchodzi z jednej strony z drugiej zdąży przejechać samochód