Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych ponieważ nie chcę aby siksy z HR się potem na mnie mściły za to co zaraz powiem.

Jestem Senior Programistą i aż się we mnie zagotowało jak czytałem ostatni wysryw rekruterki.

Po pierwsze:
To że wołamy sobie takie stawki wynika z tego że posiadamy wiedzę którą trzeba zdobywać kilkanaście lat. Kiedy ty piłaś piwo pod żabką z oskarkami z klasy wyżej i kiedy później na studiach typu socjologia albo inna anglistyka nabijałaś się codziennie na innego drąga ricardo albo jakiegoś innego mokebe to MY siedzieliśmy w piwnicy i uczyliśmy się nowych algorytmów, struktur danych, paradygmatów programowania, protokołów sieciowych, baz danych i tysiąca innych rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia oprócz kilku buzzwordów które wykułaś na pamięć.
To są dziesiątki tysięcy godzin nauki i oprócz zapału wymaga to intelektu który posiada może kilka procent populacji. Za wiedzę oraz intelekt się płaci. Ciesz się że zarabiasz aż 1/3 naszych stawek bo twoja wiedza to max 1% z tego co my wiemy.

Po drugie:
Te wszystkie w twoim mniemaniu super stanowiska w prestiżowych firmach na które rekrutujesz w polsce to tak naprawdę gównoprace przy projektach, których zachód nie chce ruszać nawet za 2x większy hajs. Całe szambo z US, kod pod hindusach oraz biznesowe gówna lecą do nas bo polacy zrobią to 3x taniej i lepiej. Te 15k nawet na rękę to tak naprawdę psie pieniądze za wiedzę którą posiadamy i za robienie w tym chłamie który twoi klienci sprowadzają do PL. Dobry murarz potrafi tyle wyciągnąć a nie musi się ciągle kształcić po godzinach i psuć sobie oczy oraz kręgosłup od siedzenia po 12h przed komputerem.

Po trzecie:
Mam w dupie to że macie takie umowy z klientem że nie podajecie nazwy firmy ani widełek. Jakby wszyscy mieli takie podejście jak ja czyli nie zaczynam rozmowy bez tych informacji to już dawno klienci by zmądrzeli i zaczęli podawać te podstawowe informacje. Ale oczywiście polscy programiści to debile że godzą się na takie "rekrutacje" w ciemno jak widać.

Po czwarte:
B2B to standard w obecnych czasach bo kto by chciał być okradany z 30% pieniędzy na UoP? Chyba tylko idiota.

Po piąte:
Przyjdzie czas na seniorów? Słyszę to od 10 lat a moja stawka godzinowa ciągle rośnie XD

#programista15k #bekazhr #programowanie #naukaprogramowania #bekazpodludzi #pracait #b2b #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6b9dcef49ad326e7b1af4a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Piszę z anonimowych ponieważ nie ch...

źródło: comment_1600893253ar1z8Ki4lIwwj3o3TPZAmF.jpg

Pobierz
  • 61
XD: Ale Cię dupsko zapiekło xD całe #!$%@? IT i programiści to banda przegrywów całujących się wzajemnie po siurach z zachwytem, jacy to oni nie da inteligentni. Trzeba przyjąć, że zarobki są duże, ale to tylko dlatego, że hajs jaki wypracowaliscie dla korporacji jest odpowiednio większy, natomiast w zawodach pożytecznych i obarczonych dużo większa odpowiedzialnością nie ma takiej możliwości, bo po prostu np. lekarz nie "wypracuje" takich pieniędzy. A IT? Oprócz
Kiedy ty piłaś piwo pod żabką z oskarkami z klasy wyżej i kiedy później na studiach typu socjologia albo inna anglistyka nabijałaś się codziennie na innego drąga ricardo albo jakiegoś innego mokebe to MY siedzieliśmy w piwnicy i uczyliśmy się nowych algorytmów, struktur danych, paradygmatów programowania, protokołów sieciowych


@AnonimoweMirkoWyznania: I TERAZ KIEDY ŚWIAT PŁONIE I BARBARZYŃCY STOJĄ U NASZYCH BRAM MASZ CZELNOŚĆ PROSIĆ MNIE O POMOC?