Wpis z mikrobloga

@CrazyBaran: może jeszcze tak być, że to laska ze starą maturą, która ma bardzo niekorzystny przelicznik dla całej reszty, czyli piątka z fizyki ze starej matury równa się 100% na nowej.

Prawdopodobieństwo małe, bo chyba ostatni raz tę starą maturę zdawano kilkanaście lat temu, ale teoretycznie nie ma granicy wieku studenta.
  • Odpowiedz
@becvvv: nie wiem czy to już ostateczna lista czy co, ale pamiętam, że u mnie przy rekrutacji byli mistrzowie co mieli 102,9/100 pkt bo coś tam źle powypełniali w formularzu rekrutacyjnym i #!$%@? system XD
W każdym razie pierwsze listy bazują na tym co kandydat wpisze do systemu rekrutacyjnego. Możesz tam wpisać wszędzie 100, 100, 100, 100 i system zakwalifikuje. Potem dopiero komisje rekrutacyjne to weryfikują na podstawie papierów, które
  • Odpowiedz
@becvvv a np u mnie (najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce) rekrutowani są Ukraińcy, którym gubią się wyniki z ichniejszej matury (albo oni nie mają egzaminu? Nie wiem jak to jest) i punkty liczone im są według ocen. Przy czym piątka jest równa stu procentom ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Nie mówię, że tak jest w tym przypadku, ale znałem szereg dziewczyn, które miały średnie > 5.0, czerwone paski, olimpiady itd, ale to było tylko kucie na blachę. Poszły na studia, gdzie trzeba było trochę pogłówkować i już nie było tak fajnie.
  • Odpowiedz