Wpis z mikrobloga

Ekhm, Murki i Marabelki.

Sprawa eskaluje, jesteśmy mocno zaskoczeni i poruszeni odbiorem naszej grafiki. Nigdy nie było naszym zamiarem wywołanie takich reakcji. W żaden sposób nie chcemy promować lub wspierać patologii w postaci różnych form przemocy.

Przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte.

Poniższy obrazek powstał z zamysłem stworzenia zabawnej gry słów nawiązującej do produktu Pianki Liście, który mamy w ofercie. NIGDY, ale to NIGDY, naszym zamiarem nie było naturalizowanie lub w jakikolwiek sposób pochwalanie stosowania przemocy. Nieważne, czy fizycznej, czy psychicznej, nieważne wobec kogo i kiedy. To nie podlega dyskusji, przemoc nie może mieć miejsca.

Na co dzień każdy z nas doświadcza, niestety, różnych form przemocy. Fizycznej podobno coraz rzadziej (oby), ale bardzo często, szczególnie w internecie, otrzymujemy nieprzyjazne, agresywne wiadomości. Bardzo łatwo jedną wiadomością, wydawałoby się, niewinną, można sprowokować dużo osób, które finalnie wyładują swój gniew w sposób, który paradoksalnie nie będzie miał wiele wspólnego z sympatią. Pamiętajmy o tym, bo we własnym gniewie łatwo przesadzić w drugą stronę i w walce o zatrzymanie przemocy dołożyć cegłę, która mocno zrani osobę po drugiej stronie. Po drugiej stronie są zawsze żywe i czujące osoby. Pamiętajcie o tym.

W każdym razie, mimo sugestii, podjęliśmy decyzję, że nie usuniemy posta. Nie chcemy chować głowy w piasek, zależy nam, żeby jasno określić własne stanowisko, aby nie było wątpliwości: JESTEŚMY PRZECIWNI STOSOWANIU PRZEMOCY. Czy coś więcej trzeba tu dodać? Nie widzę celu w opisywaniu o jaką przemoc chodzi, bo każda przemoc jest zła.

Mamy tutaj wielu sympatyków, którzy mogli poczuć się dotknięci naszą grafiką. Nie chcę nikogo przekupywać, ale wiem, że sporo osób myślało o zamówieniu żelków w najbliższym czasie. Dlatego też postanowiłem zrobić specjalny rabat na tę okazję. Działamy na bardzo niskiej marży, takie rabaty zdarzają się u nas bardzo rzadko, ale jest to wyjątkowa sytuacja. Wybierając swój kod możesz dać nam sygnał.



Jesteśmy małym producentem żelków, zatrudniamy około 30 osób. Codziennie znajdujemy się w różnych sytuacjach i doskonale rozumiemy rolę szacunku do drugiego człowieka. Z mojej strony dodam, że dołożę starań, aby powyższe wartości na stałe wpisały się w nasze zasady działania.

Od razu odpowiem - nie będzie analogicznego posta na dzień kobiet. Nie pozwolimy na podobne interpretacje w przyszłości. Jak widać, takie gry słów nie są zabawne i łatwo przekroczyć cienką granicę.

#gusto #oswiadczenie #afera
ecco - Ekhm, Murki i Marabelki.

Sprawa eskaluje, jesteśmy mocno zaskoczeni i porus...

źródło: comment_1600860757kcT4MEN52FlRryORku6Png.jpg

Pobierz
  • 276
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: @performance_artist

Czyli obużona poprawiasz mirka który z pamięci podał stosunek 8:1, bo nie! jest 6:1, no ogromna różnica.


Nie, nie z pamięci, a z wykopowego obrazka, który tu lata. Taka mapka, pamiętasz? Dlatego go poprawiam - przegrywy bezkrytycznie opierają się na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ecco:

Niech zgadnę, w.l dziale marketingu pracują głównie panie?

Skoro nie chowacie głowy w piasek i nie uważacie że trzeba to usunąć, to zrobcie też wersję z kobietą. Oczywiście z tym sam hasłem. Dlaczego by nie?.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: @ecco: dokładnie, jestem za. Może tym razem z okazji dnia kobiet "twoja dziewczyna cię nie słucha? daj jej z liścia!"? No przecież nie jest waszym celem promowanie lub wspieranie patologii, to taki żarcik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tutaj chyba nie może już sobie strzelić bardziej w kolano xD Rekalma dalej wisi w niezmienionej formie, bo nie usunięcie pod pretekstem "nie chowamy głowy w piasek", brak oficjalnych przeprosin, wrzucone w komentarz. W śmiesznym oświadczeniu nie propagujecie przecież przemocy ale obrazek, który ją pośrednio ukazuje zostaje, po czym piszecie, że na dzień kobiet nie planujecie tego ponowić XD No pewnie, bo by była inba na pół polski mam nadzieję, że odbije
  • Odpowiedz
Jak widać, takie gry słów nie są zabawne i łatwo przekroczyć cienką granicę.


@ecco: no to przekroczyliście granice czy nie?

Bo tam nie było żadnej gry
  • Odpowiedz
@staryhaliny: > Skoro nie chowacie głowy w piasek i nie uważacie że trzeba to usunąć, to zrobcie też wersję z kobietą. Oczywiście z tym sam hasłem. Dlaczego by nie?.

@staryhaliny: Nie zrobimy i nie opublikujemy takiej reklamy, ponieważ dotarło do nas. Dotarło, że skojarzenia z przemocą nie są zabawne. Nasz obrazek był błędem. Tu nie chodzi o to, że faceta można, a kobiety nie można. Nie można ani
  • Odpowiedz
Niech zgadnę, w.l dziale marketingu pracują głównie panie?


@staryhaliny: marketing to 5 facetów i jedna kobieta ( ͡° ͜ʖ ͡°) i akurat ona akurat nawet nie kiwnęła palcem przy tej akcji, także tego. My naprawdę nie zamierzaliśmy w żaden sposób promować przemocy. Sami mirkujemy i po prostu obrazek, który stworzyliśmy wydał nam się zabawny. Zostaliśmy wyprowadzeni z tego błędu.
  • Odpowiedz
dokładnie, jestem za. Może tym razem z okazji dnia kobiet "twoja dziewczyna cię nie słucha? daj jej z liścia!"? No przecież nie jest waszym celem promowanie lub wspieranie patologii, to taki żarcik ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fizzly: nieee, naprawdę, nie będę teraz robić z siebie wielkiego nawróconego, bo każdy z nas wie, jak funkcjonują liście itp. w żartach (nawet wśród dorosłych), ale będziemy uważniej działać. Jak
  • Odpowiedz