Wpis z mikrobloga

Kiedyś pisałem o przygarniętym przez moją rodzinę psie ze schroniska i tym, że szczęka na obcych i inne psy. Po kilku odwiedzinach u rodzinki pies mnie w końcu zaakceptował i to tak bardzo, że wszyscy są w szoku. Kiedy tylko zobaczy mnie w drzwiach rzuca się na mnie i skacze jak szalony. Wczoraj przez kilkanaście minut nie przestawał się cieszyć :) Dalej niestety pozostaje problem z reakcjami na obcych i inne psy. Gdy tylko zobaczy lub usłyszy innego psa to mu odbija. Zaczyna się szarpać i szczekać. Podobnie reaguje na ludzi, rowery, hulajnogi itp. w związku z tym pytanie czy polecacie się udać może do jakiegoś behawiorysty? Albo jakieś inne szkolenie? Możecie coś polecić? Psiak został przygarnięty jak miał kilka miesięcy i nie znamy jego wcześniejszej historii.
#psy #behawiorystyka #tresura #katowice
  • 10
@EnderWiggin: są też kursy rysowania, a jednak nie każdy potrafi.

@breskali: rozejrzyj się gdzieś w okolicy, popytaj znajomych, może ktoś coś słyszał, na fb pewnie też ktoś ma jakieś opinie. Jak czujesz się na siłach i masz "to coś" to możesz zerknąć na wspomnianego YT, zapoznać się z podstawami prowadzenia psa i rozpoznawania znaków.

Z tego co mówisz to brzmi to na problemy lękowe, pies prawdopodobnie ma pewność siebie na
@breskali: no tu masz kilka kwestii do poruszenia z psem. Problem nie jest na tyle trudny, żebyś nie mógł sobie z nim poradzić samodzielnie, jednak zawsze lepiej, żeby ktoś pokazał jak to się robi i niekoniecznie filmiki na YT mogą być wystarczające.
To o czym piszesz jest typowe dla psa reaktywnego, z takim psem pracuje się na kilku polach:
- skupienie na przewodniku, takie bezwzględne
- zaspokojenie psich potrzeb
- praca
Pobierz matra - @breskali: no tu masz kilka kwestii do poruszenia z psem. Problem nie jest na...
źródło: comment_1600839502lu9mU7f3zJ6VZOxGY82kzj.jpg
@breskali: to jest temat rzeka, można pisać w nieskończoność tak naprawdę, jak coś będzie niezrozumiałe i nie znajdziesz odpowiedzi tam gdzie podałam, pytaj, może coś pomogę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)