Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę i statystyki pokazują, że mamy w kwarantannie ok. 100 000 osób i tak jest od samego początku do teraz. No może oprócz jednego, dwóch dni, gdzie spadło od razu do 70 tys, a potem i tak wzrosło nagle do 100 tys. No, ale zaokrąglając do 100 tys. Kwarantanna trwa dwa tygodnie, a koronkę mamy w naszym kraju już ponad pół roku, ale przyjmijmy, że trwa równe 6 miesięcy.
Teraz podzielmy miesiąc na dwa tygodnie i pomnóżmy to przez ilość ludzi na kwarantannie, czyli 6*2*100000=1 200 000 osób. W Polsce mieszka ok. 37 milionów ludzi, czyli kwarantannę powinno przejść ok. 3,2%.
Czy to nie na tyle dużo, że każdy z nas powinien znać minimum jedną osobę, która była na kwarantannie?

Ja niestety nie znam.

#polska #koronawirus #gownowpis
  • 5
@nophp: I tak działa statystyka ;) Ja znam 3 osoby które przechodziły koronę plus 4 osoby które były na kwarantanie - nie powiązane z wcześniejszą trójką. Te 3 osoby które przechodziły załatwiły kwarantannę 15 osobą które również znam
@nophp:

Teraz podzielmy miesiąc na dwa tygodnie i pomnóżmy to przez ilość ludzi na kwarantannie, czyli 62100000=1 200 000 osób.

Pół godziny się zastanawiam, co to za 6 milionów, zanim się zorientowałem, że zżarło Ci znaki mnożenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dbajmy o czystość wpisów, błagam. Warto je przeczytać przed dodaniem (i drugi raz po dodaniu).

Ad rem: jak napisał ktoś wyżej, tak działa statystyka +
Dutch - @nophp:
Teraz podzielmy miesiąc na dwa tygodnie i pomnóżmy to przez ilość lud...

źródło: comment_16007247945OjLf27S64VyekD5E7Ragh.jpg

Pobierz