Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanie, wiem że temat przewijał się wiele razy, dlatego może ktoś z was ma zapisaną check listę rzeczy o które warto zapytać/sprawdzić przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego.
Przeglądałem tag i googlowałem, natomiast wierzę, że będziecie w stanie poradzić coś sensownego :)

Żeby nie było znalazłem np coś takiego:
http://kobiecefinanse.pl/kupno-mieszkania-z-rynku-wtornego-na-co-zwracac-uwage/

Może macie coś ciekawego do dodania? Jak teraz wygląda sprawa z własnością gruntu? Wiem, że często były możliwe tanie wykupy, co w sytuacji, gdy właściciele z tego nie skorzystali?
#kupujzwykopem
#mieszkanie
#nieruchomosci
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pp93: na pewno poproś o jakieś potwierdzenie dot. powierzchni mieszkania, bo jeden #!$%@? pisał w ogłoszeniu, że jest 60m2 a na dokumentach ze spółdzielni było jak byk 57m2. Po zwróceniu uwagi na to tłumaczył się, że przecież jeszcze mam balkon
bo jeden #!$%@? pisał w ogłoszeniu, że jest 60m2 a na dokumentach ze spółdzielni było jak byk 57m2.


@winne: Powierzchnię nieruchomości możesz wyliczyć na 6 różnych sposobów i każdy będzie prawidłowy i za każdym razem wyjdzie ci inny wynik. Odstępstwo o te 3 m przy tym metrażu nie jest niczym dziwnym. Przykładowo jedno mieszkanie policzone na te 6 różnych spotykanych w prawie i normach sposobów może mieć powierzchnię: 43,01; 57,75; 41,87;