Wpis z mikrobloga

Jakie kruszenie? Ambasador powie, że maja zamknąć mordy i kochać gejów to przytakną i to zrobią. Kruszenie zakłada, że Polska to coś więcej obecnie niż protektorat.


@Herubin: a potem ci co to zrobią przegrają wybory i ambasador nic już nie powie. Myślisz, że USA pójdzie na takie coś i odda władzę jaką ma nad Polską? XD
@silverm:

>czytałeś te uchwały? Większość z nich to przyjęcie tzw. Karty Praw Rodzin, w której nie ma nawet słowa o LGBT

Zgadza się, większość. Większość z nich opatrzona jest również komentarzem danej rady gminy, w którym już słów o LGBT jest sporo - jak np. w tej załączonej przeze mnie powyżej.

>Większość oburzonych na te ustawy rozumie je literalnie jako wprowadzenie stref wolnych od osób LGBT co jest oczywistą bzdurą.

Po
Po pierwsze, to nie są ustawy. Po drugie, nikt zdrowy na umyśle nie traktuje ich jako powołanie do życia gett do których nie mają wstępu osoby LGBT.

@proceduralne: Niestety dokładnie tak to traktują, a aktywiści tacy jak Bart Staszewski robią wszystko co w ich mocy aby ludzi z tego błędu nie wyprowadzić.

Podobnie cynicznie i wyrachowanie wprowadzają ludzi w błąd dziennikarze tacy jak Kolenda Zaleska. Słynna wymiana zdań:
- Jesteśmy przeciwko
a powiesz nam jak to jest z Arabia Saudyjska - jeden z najwiekszych krajów opresyjnych na świecie, które ma swietne stosunki z USA


@gangsteris: ja mogę Ci powiedzieć: ropa
Powiem Ci jeszcze że Polska jej nie ma.
Przyjaźń amerykańsko jaka? No beka z was to jest codziennie. Wiesz, że tu nie chodzi o przyjaźń nigdy nie chodziło? Nie ważne jaka więź łączy USA z jakimkolwiek krajem, zawsze chodzi o kasę. W sumie to się tyczy praktycznie wszystkich stosunków międzynarodowych. Serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć?
@JAI2L9LAD: tak, bo LGBT to teraz najwiekszy problem z jakim sie zmaga świat XD i również LGBT sprawi że stosunki Polska-USA się znacznie pogorszą XD
Śmieszy mnie to jak ktokolwiek teraz traci czas na dyskusje nad "problemami" typu LGBT czy gówno w Wiśle. To jest teatrzyk dla mas, w którym bierzesz udział, brawo.
zacznijmy od tego, że nieironiczne twierdzenie, że Biden wygra jest oznaką całkowitego niezrozumienia sytuacji wewnętrznej w USA w chwili obecnej.


@silverm: dlatego wszyscy dają większe szanse Bidenowi, od Politico przez sondaże po zakłady bukmacherskie. I to pomimo wpadki w 2016, gdzie powinni być bardziej ostrożni, a wszyscy po prostu przyznali że nie doszacowali Trumpa i szacunki zostały poprawione.
@silverm: ale ty wiesz, że tamta wpadka była dla wszelkich komentatorów szokiem i poprawiono sposoby oceniania kto wygra. Napisano cały stos papieru o tym dlaczego wszyscy się mylili i jak to poprawić. Minęły 4 lata, nie chce mi się wierzyć, że najpoważniejsze media na świecie, znów się pomylą i to tak znacznie.
@JAI2L9LAD: jak przychodzi do Realpolitik to inaczej to wszystko wygląda i nagle można ułożyć się się z arabami i turasami, gdzie taka Polska to pikuś. USA jest rządzone przez doradców w białym domu i Pentagon, a nie jakiegoś prezydenta. Zobacz sobie jak wygląda polityka międzynarodowa w USA. To jest sztafeta. Jest obrany kurs i każdy prezydent idzie w ta samą stronę. Obama deklarował koniec wojen, a #!$%@? zrobił, więc wiesz. USA