Wpis z mikrobloga

@JakovKarnic: Jaki rozłam? Niemcy wraz z Francją po prostu grają w swoją grę i walą w c---a wspólne interesy. Gdyby Niemcy nie układali się z Rosją za plecami Polaków i nie slinili się na widok chińskich juanów to by inaczej ta relacja wyglądała. To Niemcy chcą korzystać z NATO, nie płacąc nawet 2% PKB na wojsko. Nie wywiązują się z umów międzynarodowych. Polacy pod względem sojuszniczym są bardziej pewnym graczem
  • Odpowiedz
Niemcy wraz z Francją po prostu grają w swoją grę i walą w c---a wspólne interesy. Gdyby Niemcy nie układali się z Rosją za plecami Polaków i nie slinili się na widok chińskich juanów to by inaczej ta relacja wyglądała.


@kcrgs: piękne p---------e, Patrz teraz tu. Potęga Chin bierze się z eksportu, więc ten kto najwięcej importuje z Chin, ten najmocniej ich wspiera. I teraz proste pytanie, jak myślisz, kto stosunkowo więcej importuje, a mniej eksportuje do Chin, USA czy EU? Jak odpowiedz sobie na to pytanie, to będziesz wiedział kto tutaj ślini się na myśl o produktach z Chin.
https://oec.world/en/profile/country/chn
Same jedne j----e Niemcy eksportują do Chin tyle, co niemalże całe USA. USA natomiast importuje z Chin 5 razy więcej niż Niemcy. Kto tutaj wspiera
  • Odpowiedz
a na to się nie zanosi.


@LibertyPrime: hej, nie chcę cię teraz przekonywać że się mylisz, ale na jakiej podstawie sądzisz, że Biden przegra. Albo dlaczego się nie zanosi. Masz może jakieś sondaże, bądź analizy dlaczego. W sumie zawołam jeszcze pozostałych fanów Trumpa z wątku. Może ja po prostu żyje w lewackiej bańce i nie dostrzegam waszych argumentów. @Student_AWAS:

dobra typie, tylko straciłem czas na dyskusje z tobą
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: Gospodarka Niemiec jest oparta na eksporcie i tak będą budować swoje relacje handlowe. A jaka jest tendencja od rozpoczęcia wojny handlowej? No właśnie... Pokazywanie czystych danych bez tendencji to farmazon. Dlaczego Trump grozi cłami? Bo UE sama nakłada cła na USA. Czyli oczekujesz, że towary z USA mają być oclone, a towary z UE nie? To dobry gość jesteś xd jakoś Niemcy teraz wycofują się z popierania nord stream,
  • Odpowiedz
Gospodarka Niemiec jest oparta na eksporcie i tak będą budować swoje relacje handlowe.


@kcrgs: podobnie jak Chin. To raczej nie prowadzi do pięknej przyjaźni.

Dlaczego Trump grozi cłami? Bo UE sama nakłada cła na
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: a USA nakłada cła bo UE łamie zasady WTO i kółko się kręci dalej. Niemcy chcieli gaz by był elementem stabilizującym zielony ład w UE, dodatkowo chcieli sprzedawać ten rosyjski gaz krajom UE, czyli by zarobić pieniądze. Francja ma elektrownie jądrowe i inaczej niż Niemcy niechętnie z nich rezygnuje (co wg mnie jest głupotą, że Niemcy woleli odejść od atomu na rzecz miksu z gazem i dodatkowo zbudowali nowa
  • Odpowiedz
a USA nakłada cła bo UE łamie zasady WTO


@kcrgs: patrz, a jak rządził Obama, to było jakoś normalniej i nikt nie prowadził agresywnych działań przeciwko sobie. tylko jakoś dziwnie, bo to głownie USA drze koty z każdym, czy to Meksyk, czy Kanada, czy Korea, czy UE

Chyba zależy mi bardziej na klimacie niż Angeli
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: było, ale jednak miękka polityka poprzednich prezydentów USA wobec Chin spowodowała, że potrzeba była twardych działań. Ameryka, która była i jest nadal hegemonem za rządów poprzednich prezydentów nie była traktowana jak ten rozdający karty. Inne państwa realizowały swoją politykę i machały ręką na widzimisię USA. Potrzeba było kogoś takiego jak Trump co przypomni wszystkim kto ty faktycznie rządzi, wskaże wroga i spróbuję obudzić inne państwa i zmobilizować je do
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: wobec wszystkich. No właśnie nie miały. Ile to już było teorii, że USA odpuszcza. Zresztą sam fakt, że dali z siebie betabankomatow w NATO coś pokazuje. Wszyscy oczekiwali, że Stany będą dojną krowa. No widzisz. To lepiej sojusz z Rosją robić niż z państwem partnerskim wewnątrz UE. Kolejny przykład słabości UE. Interes Francji, interes Niemiec czy interes Polski powinien być tym samym. Co do sukcesu ekonomicznego to się zgadzam,
  • Odpowiedz
@adamos_554: Wy się zdziwicie jak 4 lata temu, ponieważ ludzi widzą waszą retorykę innych jako „podludzi” i zwyczajnie boją się lewicowych agresywnych bojówek gotowych cenzurować bić i mordować „podludzi”
  • Odpowiedz