Wpis z mikrobloga

ta klatka kosztuje ponad 6 koła, 2x więcej niż OP wydał na całość ¯\(ツ)/¯


@hitherto: niecałe 5k i to brałem pierwszy link z brzegu: https://specialfitness.pl/klatki-treningowe/5251-klatka-rack-do-silowni-sl7014
Poza tym pokazałem tylko o jaką mniej więcej klatkę chodzi, nie musi być dokładnie tego producenta. Osobiście wolałabym dołożyć i kupić coś porządnego, niż za niewiele mniej, nakupować złomu, który wygląda jakby miał się poskładać przy większym ciężarze - bo bądźmy szczerzy, patrząc na solidność
  • Odpowiedz
@Arkadian: Miałem kiedyś siłkę w domu, na początku spoko, dużo zalet - oszczędność czasu, ćwiczysz kiedy chcesz, sprzęt nigdy nie zajęty itd. Potem łapie cie leń, przekładasz trening bo zmęczony bo...xxxxx bo możesz przecież jutro nadrobić? Dużo lepsza publiczna, kupujesz karnet i chodzisz, nie chce ci się wyjść w zime, ale wiesz że jak już wyjdziesz to napewno pojedziesz na siłkę. Poznasz ludzi, pogadasz, dowiesz się czegoś nowego, masz asekuracje,
  • Odpowiedz
@Arkadian: Mam taką samą ławkę, jest spoko. Co do bramy - moim zdaniem kasa wywalona w błoto, dużo lepiej sprawdziłaby się klatka (rack albo half rack), do tego normalna sztanga (te z gwintem są gówniane - wąskie i strach załadować tam więcej niż 80kg). Sam podczas lockdownu zrobiłem sobie domową siłkę, stojaki i ławkę już miałem (to samo co masz), tylko dokupiłem sztangę (akurat wziąłem axle bara żeby mieć coś
shiverr - @Arkadian: Mam taką samą ławkę, jest spoko. Co do bramy - moim zdaniem kasa...

źródło: comment_16005187333NRrIKgmAs6BfSqbZicZVQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
Potem łapie cie leń, przekładasz trening bo zmęczony bo...xxxxx bo możesz przecież jutro nadrobić? Dużo lepsza publiczna, kupujesz karnet i chodzisz,


@Gawith_Apricot Typie, ale na publicznej też możesz używać tych wymówek. Ci debile nawet tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tarec: W domu cie dużo rzeczy rozprasza, nie walniesz treningu na 100%. Jak chodzisz do publicznej to jest kwestia tego żeby ruszyć dupe i wyjść z domu, potem w drodze już się nakręcasz z automatu na trening i wbijasz na sale na pełnej #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W domu tego nie uświadczysz. Do tego reszta minusów które wymieniłem wyżej.
Pośmigaj z rok na publiczną, potem
  • Odpowiedz
@Arkadian: elegancko. Dołożyłbym lustro, drążek (jeśli nie ma) i ewentualnie telewizor. Dlaczego TV? Bo można z niego puścić muzykę, a na ekranie, w czasie rozgrzewki, włączyć jakieś fitneski z youtuba - zawsze to jakaś motywacja na starcie, jak wstajesz w zimie po ciemku na poranny trening przed robotą...
()
  • Odpowiedz
@vostok: Pewnie masz rację, ale:
1. zaczynałem budować swoją siłownię od kilku drobnych rzeczy jak był lockdown i jakoś to tak samo z siebie się rozrosło i dopiero od września porzuciłem karnet na siłkę.. Gdybym planował od początku domową siłownię możliwe że bym się zdecydował na klatkę lub pół klatkę.
2. klatki są drogie - jak ktoś tu już pisał.
  • Odpowiedz
bo bądźmy szczerzy, patrząc na solidność i stabilność całości, to bałbym się tam odkładać sztange cięższą, niż 50 kg.


@vostok: jak biorę 120 kg to nic nie trzeszczy. Stojak i ławka mają homologację na 350 kg.
  • Odpowiedz
Dołożyłbym lustro, drążek (jeśli nie ma) i ewentualnie telewizor.


@to_po_prostu_ja: Lustro kupiłem. Jest na przeciwnej ścianie więc nie widać na zdjęciu. Drążek jest stacjonarny (to najwyższe) ale też mam drążek rozporowy w innej części domu. Zamiast TV puszczam coś na YT na kompie i jest git :)
  • Odpowiedz
z ciekawości, jeśli chodzi o te maty pod wszystkie ile musiałeś klocków zamówić/jako koszt tego +/-?


@SuperGosc11: Dobry pytanie bo testowałem kilka różnych pianek EVO. 4 sztuki kosztują ok 40zł. Pamiętaj, że jak się zdecydujesz na jakiegoś producenta to musisz kupować już tylko od niego. Wszystkie wyglądają identycznie na zdjęciach w allegro ale po rozłożeniu różnią się wymiarami, ząbkami itp. Bierz ENERO 1,2 cm - z tych tanich najlepsze (lepsze
  • Odpowiedz