Wpis z mikrobloga

#gender #rpg #dnd

Wizard of the Coast chce usunąć pojęcie rasy z podręcznika D&D bo to takie rasistowskie :)

Ja proponuję od razu spełnić kolejny postępowy wymóg bycia cool i na czasie z obecnymi trendami mody i po prostu podmienić rasy na te nowe konstrukty społeczne [tym bardziej, że w mechanice D&D obecnie płcie nie mają żadnego odzwierciedlenia], dwie muchy za jednym zamachem.

krasnolud -> cis seksualny mężczyzna
elf -> trans kobieta
gnom -> genderfluid
pół-elf -> demi-mężczyzna
pół-ork -> trans mężczyzna
halfling -> demi-kobieta
warforged ->agender

a człowieka bym wywalił w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo to na pewno będzie heteroseksualny biały patriarchat ;)
  • 9
Wizard of the Coast chce usunąć pojęcie rasy z podręcznika D&D


@gvs: Życzę powodzenia z przerobieniem wszystkich moich podów :]

A tak poważnie, jeśli faktycznie chcą to zrobić (bo nie dałeś żadnego linka), to mogliby nową edycję odpalić, bo ta już trochę podręczników ma.
@Aerthevizzt: Pod względem nakładu ciężko mi powiedzieć (choć pokusiłbym się o stwierdzenie, że sprzedaje się najlepiej z wszystkich), dodatkowo już wydano 24 pody (6 głównych, 6 "settingów i 12 przygód), co i tak jest całkiem niezłym wynikiem, choć przyznaję, że do takiej 3/3.5 się nawet nie zbliża.
@TrueGrey: Nie miałem na myśli nakładu/sprzedaży tylko ilość wydanych pozycji.
Ale i tak wydaje mi się, że 4e była jeszcze bardziej obszerna niż 3/3,5e.
W przypadku 5e WotC przekazał inicjatywę w ręce fanów i podmiotów trzecich - na DMGuild jest od groma fanowskich czy półoficjalnych dodatków do każdej kampanii i setting. A właśnie przy okazji 5e powstały 3 nowe settingi Ravanica, Wildemount i Theros (darmowych setów od WotC opartych na uniwersach
@Aerthevizzt:

Ale i tak wydaje mi się, że 4e była jeszcze bardziej obszerna niż 3/3,5e.


Wątpię ale 4 nigdy mnie nie interesowała, rzuciłem pobieżnie okiem i wyglądaja podobnie, choć nie liczyłem ;)

A właśnie przy okazji 5e powstały 3 nowe settingi Ravanica, Wildemount i Theros


Te setting (prócz Wildemount, które jest bodajże dziełem Mercera) to konwersje z MtG, w drugą stronę też to będzie niestety działać (choć tam jest jeszcze