Wpis z mikrobloga

Od 1 września na #allegro nie działa smart w kategorii Mleka modyfikowane -> Mleka początkowe (°°
Kto to wymyślił? Zamawiałem zawsze na allegro bo taniej niż w sklepie i w smart wysyłka za darmo.
Debilne uzasadnienie na zdjęciu. Ale wiecie @allegro_pl że niektóre kobiety nie mogą karmić piersią?
#dzieci #rodzicielstwo #januszebiznesu
F.....u - Od 1 września na #allegro nie działa smart w kategorii Mleka modyfikowane -...

źródło: comment_1600373794fUQRkusg9jV2qVFzqKWR4T.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Fafu: wtf (_ )

Czyli jeśli złapię depresję poporodową, to brak smarta ma mnie przekonać do karmienia przez łzy, braku snu i możliwości dzielenia się nocnym karmieniem z partnerem? XD Kto to #!$%@? wymyślił?
  • Odpowiedz
@Fafu: Niestety, ale tak jest. Zauważ, że jak masz jakieś gazetki z np. Kauflanda, że mleko modyfikowane jest tańsze to podają informacje tylko o mleku 2 i 3, mimo że jak pójdziesz do sklepu to 1 też będzie na tej samej promocji.
  • Odpowiedz
@Fafu: http://prawo.fpkp.pl/poczatkowezywienieniemowlat/

Przypadki niedozwolonej reklamy i działań promocyjnych szczególnie sankcjonowane przez ustawodawcę (kara grzywny) wskazane zostały w art. 25 ust. 2 ustawy o bezp.ż.iż. (zob. art. 100 ust. 1 pkt 4 – 6 ustawy o bezp.ż.iż.). Zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy zabrania się:

– reklamy preparatów do początkowego żywienia niemowląt w miejscach ich sprzedaży (art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy);

– prowadzenia działalności promocyjnej zachęcającej do nabycia
  • Odpowiedz
@Lonate: @Fafu: ale to jest właśnie prawo unijne i nie tylko unijne.
Wynika to z tego, że kp nie przynosi kasy, a sprzedaż mleka tak i w związku z tym firmy produkujące mleka mają ogromne budżety na reklamę. Wartość rynku mleka w proszku to około 30mld dolarów.
W latach 70 zaczęto nawoływać do bojkotu nestle, który w krajach indonezyjskich przekonywał matki, że mm jest lepsze od piersi i
  • Odpowiedz
@faxepl: @asique: LOL - to ciekawe. Ale taki smart to nie jest promocja zachęcająca do kupowania takiego mleka tylko darmowe dostawy za które zapłaciłem...
No i też ciekawa jest sprawa tego, że niektóre kobiety nie mogą karmić piersią no i w większości przypadków są też różne problemy z tym związane przez co dzieci są dokarmiane z butelki.
Debilne prawo.
@allegro_pl jednak nie wasza wina ( ͡°
  • Odpowiedz
@Fafu: Owszem, ale być może przy pozwoleniu na agresywną promocję byłoby jeszcze gorzej.
Na początku powstania mleka, lekarze byli opłacani, aby zachęcać kobiety do mleka modyfikowanego, rozdawano próbki oraz mówiono, że mleko modyfikowane jest lepsze dla dziecka.
Karmienie piersią nie ma szans przy takich działaniach, bo nie jest zyskowne, stad ochrona prawna.
  • Odpowiedz
@Fafu: Rozumiem to nie zachęcanie, wystarczy posiedzieć na niektórych madkowych forach. Widziałam sytuacje, że kobieta rezygnowała z karmienia piersią, bo ona musi w ciągu dwóch miesięcy od porodu wrócić do dawnej sylwetki, a przecież jak będzie karmić to nie będzie mogła spędzić dużej ilości czasu na siłowni i nie będzie mogła się katować dietami
  • Odpowiedz
@Lonate: Takie sytuacje to jedno, a dwa, że firmy produkujące mleko potrzebują kagańca, bo mają gdzieś etykę, jeśli w grę wchodzi sprzedaż.
Raz zdobyty klient nie wróci do karmienia piersią, bo jest to prawie niemożliwe, więc wykorzystywane są wszelkie środki, żeby trafić do konsumenta.
Np jest tydzień karmienia piersią, a nestle daje reklamę jak niżej.

No po co?
asique - @Lonate: Takie sytuacje to jedno, a dwa, że firmy produkujące mleko potrzebu...

źródło: comment_1600407449pgnwJfDViPvuCOdFrFu5h9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Fafu: Prawo nie jest debilne, tzn. z dzisiejszej perspektywy może się takie wydawać, ale serio były czasy (jeszcze niedawno) gdzie pediatrzy wręcz wciskali mleko modyfikowane mamom bo mieli z tego hajs. Z resztą jako mama karmiąca piersią wielokrotnie spotkałam się z podejściem, że MM lekiem na całe zło - kolki, bóle brzucha, alergie, słabe przybieranie. Procent kobiet, które faktycznie nie mogą karmić ze względów medycznych jest naprawdę maleńki, cała reszta
  • Odpowiedz
Takie sytuacje to jedno, a dwa, że firmy produkujące mleko potrzebują kagańca, bo mają gdzieś etykę, jeśli w grę wchodzi sprzedaż.


@asique: bo ich nie interesuje dobro dziecka, a zyski. I to jest smutne, już tak #!$%@?ąc od kp, bo jest tyle gadżetów wciskanych rodzicom, a szkodliwych :/

@Fafu: karnienie piersią jest bezsprzecznie i niepodważalnie najlepszym
  • Odpowiedz
@agataen: @agaja: mnie właśnie 'boli' ten brak dobrej pomocy laktacyjnej. Takiej, którą ja otrzymałam - na koszt brytyjskiego NFZ.
Brak - podkreślam - dobrego wsparcia powoduje, że kobiety faktycznie zaczynają wierzyć, że nie mogą wykarmić dziecka i że to jest nienormalne, że dzięcię wisi na piersi, a często jest tak, ze nietrafiona porada, za szybkie podanie butelki bądź niesprawdzone wędzidełko, jest faktyczną przyczyną nieudanego startu w KP.

Inna
  • Odpowiedz