Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #koronawirus #sanepid #krakow #covid19

Trafiło na nas chłopak- prywatny test (w poniedziałek: gorączka, osłabienie), wynik pozytywny, ja - bez objawów. W przyszłym tygodniu miał byc nasz ślub więc do dupy z tym wszystkim..

1. Test zrobiony wczoraj (środa rano), wynik o północy (pozytywny). Według procedury firma przeprowadzająca badanie zgłasza osobę zakażoną do sanepidu.
2. Wtorek, teleporada w Luxmed- L4 na okres 14dni od pierwszych objawów. Ponowne zgłoszenie do sanepidu.

Kiedy odzywa się sanepid? Co z moją kwarantanną? Kto ją nakłada i od kiedy się liczy? Aktualnie mam urlop czy dostanę jakieś L4? Gdzie to zgłosić?

Poratujcie!
  • 35
@Bodhi, z takiego powodu, że mieliśmy jechać do domu rodzinnego (z racji ślubu) i mieć kontakt ze starszymi osobami 90+, których zdrowie nie jest już najlepsze. Osobiście, psychicznie nie dałabym rady wiedząc, że chlopak może być chory i po drodze (świadomie) zarazi inne osoby. Ślub i wesele i tak było przekładane z maja, teraz miał być tylko obiad dla najbliższej rodziny. Generalnie to nie pytałam, czy dobrze czy niedobrze zrobiliśmy, tylko
Kiedy odzywa się sanepid?


@zapalka: z takich ciekawostek, to znajomy zrobił test prywatnie, wyszedł mu wynik pozytywny, a sanepid odezwał się do niego równo tydzień od otrzymania wyniku i po drodze jeszcze parę rzeczy pomieszali. Raczej tam mocno nie ogarniają i ciężko powiedzieć jednoznacznie, kiedy się odezwą do Was.
@zapalka Zadzwoni do swojego lekarza i powiedz, że słabo się czujesz i tyle, nie liczy na ławie sanepidu

Bardziej bym się zastanowiła dlaczego "wszystko mi mówi", że tego ślubu być nie powinno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zapalka: Po co robiliście testy? Chory to chory, przeleżał tydzień w łóżku i byłby zdrowy, a tak was zamkną plus całą rodzinę w domu z powodu fikcyjnego telewizyjnego wirusa.....


@Bodhi: Ładny przygłup z ciebie. Ty byś całą rodzinę na kwarantannę wysłał i kilka ciotek i wujków a może nawet własnych rodziców na tamten świat. Ja #!$%@?ę.
A potem przez takich jełopów to cholerstwo sie roznosi. Miliony ludzi żyją w ograniczeniach,
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - > @zapalka: Po co robiliście testy? Chory to chory,...

źródło: comment_1600344751P3sCc9XgamJAZQqi2Vkzk2.jpg

Pobierz
@taktoto, no z tego też się już śmialiśmy na początku, ale teraz to już nie wiemy czy się śmiać czy płakać..
Tydzień temu jeszcze przeciął sobie palec 'obraczkowy' to też był znak...
Kiedy odzywa się sanepid? Co z moją kwarantanną? Kto ją nakłada i od kiedy się liczy? Aktualnie mam urlop czy dostanę jakieś L4? Gdzie to zgłosić?


@zapalka: Do mnie na następny dzień się odezwali i pani informowała jak wygląda 2tyg kwarantanny i czy czegoś nie potrzebujemy. Nakłada to sanepid i pani podczas tego wywiadu telefonicznego prosi o adres email i zamieszkania oraz adres gdzie będzie się przez okres kwarantanny. Na maila
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ta, pluj się pluj covidianinie, bałem się pierwszy miesiąc jak wszyscy, potem zacząłem obserwować i analizować, wirus tylko w tv, nikt kogo pytałem w kraju, czy za granica z tym się nie zetknął, nikt nie umiera, bo zaraz się okazuje, że to był wylew, zawał, lub brak dostępu do lekarza bezpośrednią przyczyna śmierci, konowały głupio gadają, noś maski, nie noś, szczepionka wam pomoże, codziennie inne bzdury w tv, nie trzymające
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapalka: Wyniki na przeciwciala to loteria. Zadzwon sama, bo zanim do Ciebie zadzwonia to minie jeszcze troche. Zadzwonisz, naloza Ci kwarantanne (od dnia ostatniego kontaktu z zarazonym), w ciagu 2-3 dni ( w zaleznosci od rejonu oblozenia itd.) Przysla kogos na wymaz, albo zaprosza jak masz auto. Po tym 2-3 dni wyniki. Po wyniki tez dzwon sie upominac, bo sami zadzwonia tez pozniej niz beda je mieli, zwlaszcza jak negatyw. Generalnie