Wpis z mikrobloga

@In_thrust_we_trust: ogólnie te pompki są bardzo dziwne XD i jest kilka wersji, ale ta która właśnie angażuje biceps to ta w filmie. Ja zauważyłem że im bardziej rotuje dłonie tym bardziej pracuje biceps, warto poprawić mobilność nadgarstków żeby najwięcej wyciągnąć z tych pompek. Też czuje że trochę pracuje górna części pleców.
Można też je wykonywać na paraletkach.
@In_thrust_we_trust: na początek jest dobre, żeby bazę wyrobić jakąś, a później już można kombinować :D można np dorzucić ciężar i robic cel 3 serie po 5 repów. Jak się uda zrobić np z 10kg to dorzucasz 2,5kg.
A najlepiej często zmieniać treningi i dodawać nowych bodźców :D
Możesz robić piramidki np od 1 do 10 i w dół znowu do 1.
Albo możesz schodzić z ciężaru. Twój max to np 30kg,
@In_thrust_we_trust: ja zupełnie odwrotnie, ale właśnie warto nad tym pracować żeby nie było dyspozycji :D dobrze sobie mieszać treningi, trochę z ciężarem, trochę bez, trochę pod wytrzymałość.
Ja np wytrzymałości w ogóle nie robię od 2 lat, a maxy są całkiem, całkiem. Dip nawet mocno do przodu po wzmocnieniu barków :D
Jeśli ćwiczysz na siłowni to polecam też właśnie jakieś ćwiczenia akcesoryjne na ciezarami na koniec treningu
@In_thrust_we_trust: 5 repów z 65kg robiłem, maxa na 1 rep bałem się zawsze testować przez papierowe barki :D teraz barki wzmocnione, tylko kręgosłup siadł trochę xD jak wróci do normy to może przetestuję maxa