Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem mirki!
Stoję przed ważnym wyborem i cytując klasyka z YouTube "trochę się cykam". Otóż udało mi się dostać na studia i mam teraz do wyboru informatykę (3,5 roku) na małej uczelni w Krośnie oraz Humanistykę drugiej generacji w Bydgoszczy (3 lata). Chcę w przyszłości dostać pracę w branży i wychodzę z założenia, że oprócz nauki na studiach dziennych muszę ciężko zasuwać samodzielnie w czasie wolnym. Nie mam jeszcze skilla w programowaniu ale działam powolutku w temacie. Szukam opinii osób, które ukończyły studia na Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie lub Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przyznaję, że bardziej interesuje mnie Humanistyka 2.0 ale nie wiem jak jest z pracą po takim kierunku i mam pewne obawy, że te studia to lipa w złotym opakowaniu:( Liczę na szczere opinie i pomoc wykopków!
#krosno #bydgoszcz #studbaza #studia #informatyka #ukw #gamedev

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f5a57ab8679b6c666e7b842
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

Którą uczelnię wybrać?

  • Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie - Informatyk 71.0% (71)
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Humanistyka 2.0 29.0% (29)

Oddanych głosów: 100

  • 21
  • Odpowiedz
OP: @NagiMiecz jakby to ująć, chcę pracować jako quest designer lub tester aplikacji w przyszłości. UKW w Bydgoszczy reklamuje się szerokim wachlarzem umiejętności jakie można zdobyć w trakcie studiów, a także opcją wyrobienia sobie portfolio projektowego. Informatyka to wiadomo co oferuje, ale Humanistyka 2.0 niby łączy sferę badań nad grami, pisaniem kreatywnym i gamedevem z klasycznym programowaniem. Szukam opinii o tym kierunku, ponieważ wygląda to nader obiecująco. Przetrząsam sieć w poszukiwaniu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zaznaczyłem bez wahania informatykę ale jak czytam co napisałeś o tej humanistyce to zmieniłbym na nią głos. Do pisania questów na pewno bardziej ci się przyda humanistyka 2.0 niż typowo informatyka
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Krosno jest małe, tanie i blisko gór. Może zdawać się lekko nudne, ale pewnie niewiele mniej nudne niż Bydgoszcz.
Przeglądnij sobie program studiów. Znam kilkanaście osób po uczelni w Krośnie, po różnych kierunkach i każdy znalazł pracę w tym co chciał. Szkoła ma niezłą kadrę i spore możliwości np studiowania zagranicą.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bydgoszcz jest dużo większa (350 tys vs 46 tys) więc ciekawsze życie studenckie pewnie będziesz miał w Bydgoszczy.

Jeżeli chodzi o poziom nauczania to sprawdź rankingi. UKW jest słabe ale to jednak uczelnia akademicka. Ta uczelnia z Krosna to Uczelnia Zawodowa więc klasę niżej. To oczywiście nie znaczy, że akurat na danym kierunku nie ma jakiegoś tam poziomu ale nie jest to uniwersytet.

No i zadaj sobie pytanie czy dane
  • Odpowiedz
OstryKat: Sam projektowałem questy i pisałem scenariusze dla jednego z popularnych MMO, jak byłem studentem i nie robiłem żadnej Humanistyki 2.0 (!) czy informatyki, więc jak dla mnie możesz studiować cokolwiek albo nawet nie studiować.

Zaakceptował: LeVentLeCri

  • Odpowiedz
OP: @thoris_nocny_marek dlaczego tak mówisz? Gorszego poziomu niż URZ chyba nie prezentuje:D
@taaajasne wiem, że oprócz umiejętności to ważne, a może i najważniejsze jest właśnie to doświadczenie komercyjne. W Krośnie nie ma raczej żadnego przedstawiciela branży. Najbliższe są w Rzeszowie - People Can Fly np. lub G2A, które mogę podciągnąć do firm okołobranżowych.
@wujeklistonosza możesz powiedzieć o nich coś więcej? Spełnili się w branży? Pracują u jakiegoś pomniejszego producenta? Czy ten
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pracowali na słuchawce dzwoniąc do ludzi i proponując laptopy albo ubezpieczenia, potrzeba do tego tylko mieć wykształcenie średnia a i to nie wszędzie. Kierunek fajny o tyle, że piszesz scenariusz albo planszówkę tworzysz w ramach licencjackiej pracy. Na UKW także, kierunek ten zasłynął jako zbiorowisko ciekawych person: przekrój od metali, przez dziewczyny z kolczykami i zielonymi włosami, jaraczy trawy o wyglądzie punków po LGBT. Serio.
  • Odpowiedz
OP: @wujeklistonosza przepraszam za upierdliwość ale co było przyczyną braku zatrudnienia w kierunku growym? Chłopaki nie uczyli się/nie wkręcali w prace projektowe? Nie mieli siły przebicia czy po prostu kierunek był lichy i nie dał im możliwości rozwoju? Ja tak jak już wyżej piszę - mam parcie na testowanie aplikacji i quest design. Mam nadzieję, że ten kierunek supportuje ludzi chcących tworzyć własne cyfrowe wirtualne światy.

Ten komentarz został dodany przez
  • Odpowiedz
OP: @Doomino czy mogę się skontaktować jakoś z Twoim znajomym? Może to trochę creepy ale nie mam zbytnio kogo zapytać o ten kierunek studiów, a krótka rozmowa mogłaby rozwiać wiele moich wątpliwości (a one z czasem tylko i wyłącznie narastają). Jeżeli byłaby opcja na kontakt to proszę o maila lub inną opcję komunikacji na priv anonimowych.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

  • Odpowiedz