Wpis z mikrobloga

Bądź jednym z najbardziej socjalistycznych prezydentów w historii USA


@Syn_Tracza:
* Trump podniosl prawie dwukrotnie kwote wolna od podatku zmiejszajac tym samym drastycznie podatek dla wszystkich pracujacych amerykanow.
* Czasowo zniosl obciazenia socialne kazdego paycheck (madicare).
* Zlikwidowal socjalistyczna kare nalozona przez Obame za brak ubezpieczenia zdrowotnego.
* Wprowadzil zarzadzenie w mysl ktorego kazda nowa regulacja/ustawa musi byc poprzedzona zniesieniem 2 wczesniejszych.

Trump taki socjalistyczny, honk.
@baidu: Stary, w takim razie najbardziej liberalna jest Somalia bo tam podatków prawie w ogóle nie ma xDDDD
Kuce to jednak mają mózgi, sprowadzanie braku socjalizmu jedynie do podatków xDDDDDDDDD
Stary, w takim razie najbardziej liberalna jest Somalia bo tam podatków prawie w ogóle nie ma xDDDD


@Syn_Tracza: tak, a najbardziej socjalistycznym krajem Venezuela, Korea Polnocna albo Kuba.

Somalia jest upadlym krajem ale podatki ma.
Podatek sprzedazowy (sales tax) w Somali: 10%, sales tax w USA np. na Florydzie 6%, California ~8%, w New Hamspshire - 0%.

Kuce to jednak mają mózgi, sprowadzanie braku socjalizmu jedynie do podatków xDDDDDDDDD

Oprocz podatkow
Podatek sprzedazowy (sales tax) w Somali: 10%, sales tax w USA np. na Florydzie 6%, California ~8%, w New Hamspshire - 0%.


@baidu: Ale wiesz, że to tylko 1 z kilkudziesięciu podatków w USA? Poza tym i tak ściągalnośc podatków w Somalii jest niemal zerowa więc to tylko na papierze jest.

Trump dazy do odbiurokratyzowania stanow i zmiejszenai regulacji.


@baidu: To słąbo mu to wychodzi bo gospodarka USa traci konkurencyjność
Ale wiesz, że to tylko 1 z kilkudziesięciu podatków w USA?


@Syn_Tracza: W USA sa 2 podstawowe podatki "Sales Tax" i "Income Tax". To sa podatki placone przez wiekszosc ludzi. Jesli uwzglednisz progi progresji to w Somali wcale nie sa nizsze.

Poza tym i tak ściągalnośc podatków w Somalii jest niemal zerowa więc to tylko na papierze jest.

To ze sciagalnosc jest niemal zerowa to nie znaczy ze podatkow nie ma.
@baidu:
Cieszenie się z obniżki podatków przy jednoczesnym zadłużaniu się do poziomu widzianego jedynie z czasów II wojny światowej nie ma nic wspólnego w liberalizmem.
Ja jestem liberałem, ale klasycznym, tzn uważam, że nadmierny dług nie jest dobry, podobnie jak wojny handlowe. Blisko mi do Ludwiga von Misesa a nie do socjaizmu propagowanego pod płaszczykiem liberlaizmu przez takich ludzi jak Trump czy w Polsce np. Bosak.
@Syn_Tracza:

Cieszenie się z obniżki podatków przy jednoczesnym zadłużaniu się do poziomu widzianego jedynie z czasów II wojny światowej nie ma nic wspólnego w liberalizmem.


@Syn_Tracza: Zgadzam sie z tym. Jednak trzeba wziac pod uwage zastana sytuacje. Obecny dlug USA jest niesplacalny. I czy jest to jedynka i 13 zer, czy siodemka i 15 zer to nie ma wiekszego znaczenia. Jest to obecnie zapis ksiegowy, ktory predzej czy pozniej, razem