Wpis z mikrobloga

Pracując w Polsce moim służbowym autem było 3-letnie Mondeo, które dzieliłem i tak z innym pracownikiem. Przeprowadzając się za granicę po tygodniu dostałem auto klasy premium z salonu, którego nie muszę z nikim dzielić. Tak wygląda cywilizacja. ¯\_(ツ)_/¯

#praca #pracbaza #korposwiat #chwalesie #wygryw #motoryzacja #volvo
IgnacyLoyola - Pracując w Polsce moim służbowym autem było 3-letnie Mondeo, które dzi...

źródło: comment_1599740798WxMqLguhqWPZtca6orBcEc.jpg

Pobierz
  • 20
@Ignacy_Loyola: Tak, tak i dlatego też siedzisz na wykop.pl i się dowartościowujesz tego typu postami ( ͡° ͜ʖ ͡°) wykop.pl siedlisko wykopków ekspertów z wszystkich dziedzin życia i zarabiających 15 tys netto PLN a niektórzy 15 tys netto euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykopek człowiek renesansu zna się na wszystkim i wie wszystko i niczego nie musi się uczyć już ( ͡
@Old_gamer1988: Przykładowo zarabiając średnią krają ile rzeczy kupisz w Polsce, a ile w Niemczech, UK, Francji czy Szkocji? Bez problemu zarabiając średnią w Niemczech to chyba, wychodzi dla kawalera 2600 brutto. Z doświadczenia wiem, że koszt typu wynajęcie z opłatami, mieszkania 3 pokojowego 80 m2, karta miejska, karta na siłownie to łącznie lekko poniżej 1000 Euro (nie mówię o Berlinie, ale o Kóln i Dusseldorfie). Koszt internetu do mieszkania i abonamentu
@Old_gamer1988: Kompletnie nie zrozumiałeś przekazu. Czy żyjąc normalnie, zarabijąc średnią krajową w Polsce, zostanie Ci na tyle pieniędzy aby odłożyć 5 tys. na remont? Mieszkasz sam w 80 m2 mieszkaniu, masz karte miejską, karnet na siłownie i żywisz się normalnie.
Dobra ta rozmowa nie ma sensu XD Pokazuje Ci, że pracując za średnią krajową w Niemczech mogłem sobie pozwolić aby miesięcznie odkładać 5 tyś na coś. Podkreślam słowo mieśiecznie i zdanie "pracując za srednią krajową". Pije do tego, że po prostu o wiele lepiej i łatwiej sie żyje zagranicą