Wpis z mikrobloga

Jak ja nie rozumiem tego, że ludzie tutaj nadal polecają tico i seicento na pierwsze auto XD Za tyle samo, albo ciut więcej kupić można samochody z 4 a nawet 5 gwiazdkami w testach bezpieczeństwa NCAP i nie gadaj mi proszę, że gwiazdki nic nie znaczą, zapytaj strażaków lub ratowników, jaka zaszła zmiana, gdy gdzieś od 2000 roku zaczęły wychodzić samochody, które musiały przejść testy zderzeniowe. Różnica jest kolosalna. Przeżywalność zdarzeń drogowych rośnie wraz z tym, jak stare gruzy znikają z ulic i niech znikną jak najszybciej. Za mniej niż 3 tysiące zł kupić można już peugeoty 307 z 4 gwiazdkami, citroeny c5 z 5 gwiazdkami, mondeo mk3 z 4 itd. Jest tego naprawdę sporo. Oczywiście wszystkie one pewnie będą palić więcej niż tico w gazie, ale za to przeżyjesz zderzenie z kołdrą na sznurku. Pierwsze auto kupują zazwyczaj dość młode osoby, a w tej grupie wiekowej wypadków jest proporcjonalnie najwięcej, nie ma co kusić losu jadąc wypierdkiem, który nawet poduszki powietrznej nie ma.

#oswiadczenie #boldupy #samochody #motoryzacja #polskiedrogi
pogop - Jak ja nie rozumiem tego, że ludzie tutaj nadal polecają tico i seicento na p...

źródło: comment_1599680338CchYF7lzBURG7rTQr4gR69.jpg

Pobierz
  • 16
@pogop: Ktoś kto poleca na pierwsze auto, pojazd starszy niż 20 lat, widać że mało z samochodami miał do czynienia.

Nie mówię że wszystkie auta w takim wieku do niczego się nie nadają są wyjątki, ale sam osobiście kupując auto warunek był nie strasze niż 18 lat.

MIałem kiedyś przez 11 lat jeden samochód, kupiłem jak miał 18 lat, sprzedałem jak miał 29 lat. ładnie eksploatacja pokazała co się w tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pogop: też tego nie rozumiem, ale to jest polska, stan umysłu niektórych osobników jest totalnie absurdalny. Ludzie wolą na przykład kupić szrot za 10-20k i ładować grube tysiące w naprawy zamiast sobie ogarnąć z salonu na abonament albo kredyt, jest tyle różnych opcji. Ale z salonu nie bo rodzice 20 lat temu powiedzieli że z salonu to jak tylko wyjedzie to traci 90% wartości xD i żyje taki ktoś z mądrościami
@Mave ja kupiłem jako pierwszy samochód Lanosa, ale nie dlatego że bym go rozwalił, tylko szkoda mi było skrzyni i sprzęgła, a po roku już kupiłem normalny dobry samochód. Teraz dziewczynie doradzam to samo. Mylę się?
@glucior: no więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli doradzasz jej szrota w którym może zginąć przy zderzeniu z psem to tak, mylisz się. Używkę sobie można kupić jeśli jest w normalnym stanie technicznym i jest bezpieczna. Ja tu krytykuję bardziej podejście często wpajane przez rodziców w stylu - nie kupuj porządnego samochodu bo i tak rozwalisz. No jak już mam rozwalić to wolę coś bezpiecznego, a nie