Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, kończy mi się umowa o prace 31 listopada i nie chce przedłużać, choruje na cukrzyce i dzięki temu ze pracuje to mam ubezpieczenie zdrowotne j zniżki na leki, jeżeli się zwolnię i nie będę miał pracy to podobno przez 30 dni mam ochronę i dalej mogę mieć te zniżki a np po 30 dniach już tracę te przywileje? Jeżeli ubezpieczę się prywatnie np to mimo ze nie mam pracy to dostanę te zniżki i wg opiekę zdrowotna? #praca #lekarz #cukrzyca #korpobitch
  • 11
@piszczu: a potem do urzędu jak nie uda się roboty znaleźć i wtedy od razu próbują mi wcisnąć pierwsza lepsza robote i muszę ja przyjąć bo inaczej nie będę ubezpieczony czy coś się zmieniło? Bo pamietam jak 3 lata temu byłem i musiałem przyjść jakieś gowno na szczęście w ostatniej chwili znalazłem coś lepszego.
Nie wiem czy wyraziłem się jasno, aby po 30 dniach nadal być ubezpieczonym musisz iść do PUP i uzyskać status bezrobotnego (status bezrobotnego to nie to samo co zasiłek)..

A co do ofert z PUP to nie wiem jak to dokładnie działa, ale jeżeli będziesz odrzucał oferty pracy to prawdopodobnie stracisz status bezrobotnego. Niektórzy ludzie np. chodzą po firmach i biorą zaświadczenia, że firma ich nie chce, co pozwala im utrzymywać status
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piszczu: dokładnie jest tak, że musisz się stawić w miejscu, które pup wyznaczył i tam dostać podpis że byles. Jak nie pójdziesz to Cię skreśla, dodatkowo musisz się meldować w wyznaczonych dniach w urzedzie, jak nie stawisz się i nie usprawiedliwisz nieobecności to cię skreśla.

Moja żona to przerabiała, aż w końcu olala temat. Ciekawe że wypisać się z urzędu jest dużo trudniej, więc nie poszła na spotkanie i sami ja