Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 9 wrzesień 2020

..OTWARCIE NOWYCH DRZWI

Urzeczywistniają się [obietnice Programu] czasem szybko, czasem wolniej…

Anonimowi Alkoholicy, str. 72

Obietnice, o których mowa w powyższym fragmencie materializują się z wolna w moim życiu. To, co tchnęło we mnie nadzieję, pomaga mi pracować nad Krokiem Dziewiątym. Krok ten pozwala mi wyznaczyć sobie cele zdrowienia. Trudno jest wyzbyć się starych nawyków i zachowań. Praca nad Krokiem Dziewiątym umożliwia mi zamknięcie drzwi za starym,pijącym sobą i otwiera przede mną nowe perspektywy jako trzeźwiejącym alkoholikiem. Dokonanie zadośćuczynienia ma dla mnie kluczowe znaczenie. naprawiając stare związki i zachowania, staję się lepiej przygotowany do trzeźwego życia! Choć nie piję już od paru lat, od czasu do czasu muszę zajmować się “starymi śmieciami”;
Krok Dziewiąty zawsze działa - jeśli tylko ja działam.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na wrzesień:

Krok dziewiąty - Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Tradycja Dziewiąta - AA, jako takie, nie powinno nigdy stać się organizacją, ale możemy tworzyć zespoły i komisje bezpośrednio odpowiedzialne wobec tych, którym służą.