Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #prawo

#!$%@? mać.

Właśnie się dowiedziałem że ktoś w rodzinie przerejestrował na mnie auto (bez mojej wiedzy, żeby się pozbyć majątku przed komornikiem) , i #!$%@? teraz UFG mi #!$%@?ło karę za brak ciągłości. No ja #!$%@?,swoje auta od 16 lat mam na siebie rejestrowane ,nigdy stresu nie miałem, a teraz taka akcja. Dowiedziałem się bo US zrobił mi zajęcie egzekucyjne na koncie. Nie widziałem umowy na auto, zostały podane moje dane ale adres nie mój żebym się nie dowiedział.

Co dalej z tym fantem? #!$%@? mnie na minę czy jest opcja z tego jakoś wybrnąć? Na policję raczej zgłaszać nie będę bo to mimo wszystko rodzina.
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kick_Ass: jak rodzina i Ci zależy to bierzesz winnego i dajesz mu 15 minut na przyniesienie gotówki w zębach (teraz 5200zł chyba za przekroczenie o 14dni)+ nawiązka za oszustwo (ja bym brał minimum 50% kary) + niech na niego spadnie odkręcanie tego bo rozumiem że nie chcesz być właścicielem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Konfrontacja koniecznie przy świadkach (zaufanych Twoich, nie rodzinie jeśli robi takie jaja)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
teoretycznie tak jezeli wpiszesz 2 osoby na umowe i przy rejestracji pani nie bedzie wymagala obecnosci drugiej osoby.

@BillyGugu: dwóch osób być nie musi. Ale od drugiej osoby musisz mieć upowaznienie ze wszystkimi danymi, PESELem, numerem dowodu, adresem, itp.
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie na minę czy jest opcja z tego jakoś wybrnąć?


@Kick_Ass: odsprzedac fikcyjnie jakiemus Ukraincowi, (lub bezdomnemu, który ma orzeczoną upadlosc konsumencą, lub zyje w ubóstwie - to jest warunek na umozenie przez UFG) na czas kiedy minal termin, np. mijal 30 wiec na ten dzien umowa, a potem zwrot przez Ukrainca z powodu wykrycia wady ukrytej pojazdu (tutaj wymysl wade). Ale skoro ci juz #!$%@? z konta to
  • Odpowiedz
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: sorry, ale słaby pomysł tuszować jedno oszustwo (fałszowanie podpisu) drugim oszustwem (sprzedaż fikcyjna na Ukra). Nasze służby się przyjrzą uważnie tematowi i OP wyjdzie jeszcze gorzej. Najlepiej byłoby się dogadać z rodziną i odzyskać kasę - a jak nie oddadzą to walczyć na drodze cywilnej. Wygrana jest pewna, ale sprawa potrwa pewnie z 5 lat... ()
  • Odpowiedz
nigdy nie sprawdzają. Ja tak 4 samochody rejestrowałem. Upoważnienie, które sam pisałem i podpisywałem za ojca i tyle.


@yeloneck: To miałeś szczęście i tyle. Rejestrowałem auto, żona była współwłaścicielem. Miałem upoważnienie i jej dowód. Nie przeszło, bo na dowodzie był inny adres, niż na oświadczeniu. Babka nie chciała słuchać, że adresy w dowodzie już nie obowiązują. Żona musiała przyjechać i podpisać dodatkowe oświadczenie o adresie zamieszkania, czy coś takiego.
  • Odpowiedz
Nasze służby się przyjrzą uważnie tematow


@sztefen_muller: Nasze służby to jest fikcja, sam szef MSW tak kiedys powiedzial. Zreszta kto mowi o sprzedazy fikcyjnej. Znam ludzi, którzy sobie z tego zrobili dochód, figurują na dziesiątkach umów i wuja im zrobili. Odkupywanie i zwracanie pojazdów nie jest przestępstwem, a pomaga uchronic przed karą z UFG w przypadku, jesli ktoś zapomni zaplacic OC. Tak tylko pisze, moze sie komus przyda, bo sam
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: takie cos trudno nazwac rodzina. Powiazania krwi rodziny nie czynia. Zeby zarejestrowac auto na ciebie, bez twojej zgody musieli popelnic kilka przestepstw. No chyba ze sie zgodziles to co najwyzej pomagasz w unikaniu komornika co tez jest karalne. Zglis bi cos czuje ze mogli #!$%@? jeszcze inne numery skoro maja twoje dane. Wymus na nich by sie przyznali do innych akcji. Wspolczuje sytuacji.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: będziesz jak beciak ponosił koszty z nieswojej winy? Ten ktoś nieściągalny więc pięniędzy i tak nie odzyskasz a będziesz płacił bezsensowne koszty na rzecz ubezpieczalni, co ważne będą Ci się nakładać latami, policz sobie procent składany. Dobry człowiek jesteś że nie chcesz ich zgłosić, więc zarejestrowałbyś tej osobie auto na lewo za zgodą. Ja bym to #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@wxx71: piszesz pelnomocnictwo z lewym podpisem i juz, sprawy urzedowe w polsce sa bardzo proste jak sie wie co i jak dziala :)

@Kick_Ass: Niezla rodzinka. Takie rzeczy sie bez problemu zalatwia. Piszesz umowe na Saszkę Iwanowa, moskiewski prospekt 6, numer paszportu z dupy, zglaszasz do urzedu i ubezpieczyciela i po temacie
  • Odpowiedz