Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy #dieta
Ma ktoś jakiś pomysł, na obliczanie ile makaronu mam ugotować - wszystkie jakie spotkałem się to takie, gdzie wartość KCAL mają podane po ugotowaniu.
Więc potem zawsze muszę wywalać, bo okazuje się że jednak za dużo ugotowałem.
  • 18
wszystkie jakie spotkałem się to takie, gdzie wartość KCAL mają podane po ugotowaniu.


@kodecss: co? Nigdy nie spotkałem się z makaronem gdzie wartość odżywcza jest podawana nie dla suchego produktu tylko po obróbce
@Soothsayer: no to widocznie ja mam pecha, i każdy makaron jaki kupiłem ma wartość kcal po ugotowaniu.
Więc załóżmy chce sobie zrobić posiłek który będzie miał 500 kcal i chciałbym, żeby np 300 kcal to był makaron a 200 kcal to kurczak.
To wiem że kurczaka mam upiec 200 gram - bo 100g filetu z kurczaka to ok. 100 kcal.
Ale już nie wiem ile mam makaronu ugotować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kodecss: dla mnie bez sensu jest liczyć cokolwiek po obróbce termicznej. Raz będziesz gotować makaron trochę dłużej i ci więcej wody nadciągnie a raz krócej i mniej nadciągnie. Przez co kalorii taki makaron będzie miał tyle samo ale waga będzie różna
@kodecss: nie wiem może kupujesz jakieś "dietetyczne" to by mnie nie zdziwiło, że jest tak podane xD. Ale tak jak pisali, makaron ma prawie zawsze mniej więcej 360kcal przed ugotowaniem i tak możesz liczyć