Wpis z mikrobloga

@Da_R_ecky: rondo dalszym ciągu jest skrzyżowaniem tylko o ruchu okrężnym na zwykłym skrzyżowaniu musisz wrzucić lewy kierunek by skręcić w lewo. to że odbierzesz wyspę wcale nie oznacza że nie musisz włączyć tego kierunkowskazu.

Tak mnie uczono tak zdawałem i tak jeżdżę. co nie zmienia faktu że większość ludzi nie używa wcale kierunkowskazów nawet tego prawego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Mintaa: no to Ciebie uczono inaczej niż resztę kraju bo tto zależy kto, gdzie i w którym roku. Polska po prostu bo np. w takim 2012 na B i 2019 na C+E gdy ja zdawałem to rondo było ilustrowane jako rozcięta wstęga prostej drogi ze zjazdami tylko w prawo. I tak też sądy wydają wyroki. W Polsce nie trzeba wrzucać lewego kierunkowskazu. We Francji i UK robią to wszyscy a w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mintaa: Oczywiście mówię tu o małych rondach jednopasmowych na których najlepszą opcją jest wrzucenie kierunku bo osoba z naprzeciwka zobaczy go od razu. Ronda wielopasmowe lub turbinowe to jest wciąż czarna magia dla większości kierowców XD
@Zales360: uzasadnienie są to jest bardzo dziwne i pokraczne. w ogóle nie biorą pod uwagę linii poziomych które wyraźnie sugerują że rondo To jest oddzielny pas a jak wiemy przy zmianie pasa należy użyć kierunkowskazu.

No chyba że sąd bierze pod uwagę rondo na którym pierwszeństwo ma wjeżdżający.
@Zales360:
1. tak o ile w ogóle używasz prawego kierunkowskazu nie wrzucisz go odpowiednio wcześnie.

2. Bardziej będę widział kierunkowskaz lewy nadjeżdżającego samochodu niż prawy.

3. nie interesuje mnie jego lewo tylko to czy będzie dalej odjeżdżał wyspę czy będzie zjeżdżał