Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #nvidia #gry #horizonzerodawn

Ostatnio aktualizowałem sterownik do karty graficznej na lapku mojej różowej. Lapek to i5 8gen + geforce mx150 + 8gb ramu. Szału nie ma, ale taki Horizon śmigał sobie na niskich detalach w 720p i działał zaskakująco dobrze. Niestety po aktualizacji do najnowszej wersji sterownika gra stała się praktycznie niegrywalna. Obraz freezuje się co chwila, freezy obejmują również dźwięk gry, fpsy też poleciały... no generalnie dramat. Funkcja przywrócenia poprzedniej wersji sterownika w menadżerze urządzeń jest nieaktywna. Sam też nie wiem jaki sterownik był zainstalowany wcześniej (dość długo nie był aktualizowany), więc nie wiem nawet którą archiwalną wersję sterownika miałbym teraz pobrać, żeby było dobrze. Problem wydaje się tyczyć jedynie Horizon Zero Dawn, bo na przykład W3 działa bez większych zmian. Ktoś wie o co chodzi?
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fido2801: Mi ostatni sterownik #!$%@?ł AC Odyssey tak, że się nie dało grać. Kilkusekundowe freezy. Zrobiłem downgrade do jakiegoś z początku roku i problem ustąpił
@franaa: akurat z AC Odyssey to był specyficzny problem i u mnie też wystąpił, ale Nvidia wypuściła hotfix, który to naprawił. Z Horizonem nic takiego w necie nie znalazłem niestety.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fido2801: Mi się właśnie Horizon zaczął pluć o nieaktualny sterownik i aktualizacja spieprzyła AC, Batmana, a w Horizonie zmian nie zauważyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Fido2801:

Problem wydaje się tyczyć jedynie Horizon Zero Dawn, bo na przykład W3 działa bez większych zmian. Ktoś wie o co chodzi?


Ta gra jest skopana. Strasznie słabej jakości port z konsoli. Nic na to nie poradzisz. Sam oddałem grę na steam i odczekam z miesiąc zanim kupię ponownie, może w końcu naprawią większość błędów.