Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego wykopki tak bardzo sprzeciwiają się ostatnim pomysłom by zrewitalizować prawo spadkowe. Wy wszyscy pewnie macie maks 23 lata i wydaje wam się że za kilka lat będzie was stać za mieszkanie bo przecież jesteście inteligentni i w ogóle będziecie programistami zarabiającymi 15k XD
Prawda jest taka że za kilka lat programista będzie zarabiał max 8K a mieszkanie w mieście będzie kosztować 800k. Pensje senior deweloperów już idą w dół przez masowy napływ młodych którym naopowiadaliście o kosmicznych zarobkach.

A wracając do tematu, dlaczego skończenie z dziedziczeniem do dobry pomysł w kontekście rynku nieruchomości?
- Prosta zasada - masz mieszkania tylko wtedy jak sobie sam na nie zapracujesz
- Bo jest to niesprawiedliwe, jeden dostaje mieszkanko warte 500k a drugi nic. Rodziców się nie wybiera.
- Są osoby co mają po 10 mieszkań które chcą przekazać swoim potomkom. Powinno się ukrócić ten proceder, mieszkania powinny być kupowane tylko w celach mieszkaniowych
- Mieszkania po zmarłych osobach przechodziły by na specjalną licytację gdzie każdy by mógł odkupić to mieszkanie.
- Ceny by spadły bardzo radykalnie i byłyby dostępne dla przeciętnego ciężko pracującego polaka. Teraz są dostępne tylko dla bananowej elity.
- Wprowadzenie podatku katastralnego dodatkowo wyeliminowałoby januszy którzy mają po 20 mieszkań na wynajem

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #krakow #warszawa #neuropa #bekazpisu #programista15k #pracait #konfederacjacontent
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 17
@Scaab śledzę ten tag i czytałem już wielokrotnie Twoje opinie, ale o ile mogę się zgodzić z np. Podatkiem katastralnym o tyle to doczepienie do dziedziczenia to jedna z najmniej logicznych rzeczy jakie słyszałem.
Zawsze chęć dorobienia się i przekazania dzieciom majątku będzie naszym celem w życiu, a przynajmniej w przypadku życia dużej części osób. Jeśli nie przekażą ich w formie nieruchomości to przekażą akcje albo firmę na własność albo po
  • Odpowiedz
@Scaab: Już pomijając, że pomysł zniesienia możliwości dziedziczenia nieruchomości jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, to można byłoby go obejść bez większego wysiłku poprzez fikcyjną umowę sprzedaży nieruchomości zawartą przed otwarciem spadku.
  • Odpowiedz
@Scaab chcesz sprawiedliwości na świecie? Ojoj. Przejdz krok dalej i co powiesz ludziom, którzy są chorzy? Oddawaj nerkę bo po co Ci dwie zdrowe jak niektórzy nie mają! To jest ten sam poziom logiki.
PS. Nie dostałem nic od rodziców i nawet nie chce. Jest coś takiego jak ambicja i chęć pokazania, że bez pomocy jesteś w stanie spełnić swoje marzenie i się dorobić. Dla mnie to największy sukces zapracować i
  • Odpowiedz
@Scaab: Jaki byłym sens w kupowaniu mieszkania które po naszej śmierci trafi w ręce państwa i później na jakąś śmieszną licytację?
Przykro mi, że jesteś biedny i nie masz perspektyw na więcej, ale to nie znaczy że skoro Ty biedujesz to każdy ma równać do Ciebie. Oszpecać pięknych też mamy zacząć, aby brzydkim nie było przykro?xD
  • Odpowiedz
@Scaab: za kilka lat jak minimalną podwyższæ do 4 tysięcy tak jak zapowiadają to 8 to będzie dla juniora na start. Pensje w IT stale rosną pracuję w branży od ponad 10 lat na dzień dzisiejszy nie widzę przesłanek żeby miało się to zmienić
  • Odpowiedz
@Sarok dlaczego? Możliwe, że masz rację. Tylko pobieżnie ostatnio przeleciałem wiadomości o tym, że mają odbierać mieszkania jeśli są przynajmniej pół roku puste (dobrze mówię chyba co nie?) Żeby walczyć z patologiami które się tam dzieją. Wydaje mi się, se to jest dobrym przykład działań które zaczynają mieć miejsce na świecie, nie mówię czy są dobre czy nie tylko, że coś się dzieje. Efekty będziemy oceniać za jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Scaab istnieje coś takiego jak prawo własności, mówi to coś panu ? Jedną z głównych uprawnień władztwa prawnego jest możliwość rozporządzania nim według wlasnej woli w czasie życia oraz "na wypadek" śmierci. Odbieranie tego uprawnienia osobom fizycznym jest co najmniej niezgodne z konstytucją, kc oraz samą podstawą systemu gospodarczego szanującego jednostkę . Głównym powodwem gwałtownego wzrostu cen nie są osoby fizyczne(czyt obywateli posiadający kilka mieszkań), ale olbrzymie międzynarodowe fundusze inwestycyjne kupujące
  • Odpowiedz