Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 466
Dziś w pracy jestem pod opieką bardzo wierzącego majstra, który przeprowadził ze mną wywiad na temat wiary po tym jak dowiedział się, że mam na imię dokładnie tak samo jak pierwszy człowiek na ziemi. Oczywiście spadła na mnie lawina pytań, a on sam doznał skrętu jelita jak został poinformowany, że w sumie to nie wierzę bo mi się nie chce i ogólnie mam to #!$%@?. Teraz siedzi w kiblu i trawi tą informację. Nie chce mi się przytaczać cytatów z naszej rozmowy, ale padały pytania, czy też stwierdzenia z jego strony, że to smutne, bo jeśli po śmierci okaże się, że bozio jednak jest to z automatu dostanę respawn w złe miejsce bo jestem nie wierzący XD

Kurde faja skąd się biorą tacy ludzie, chłop na oko lat 40 i teraz będzie patrzył na mnie jak na gorszego, albo upośledzonego bo przecież nie mogę w nic nie wierzyć, a w siebie samego to już na pewno. Bóg z Wami, #!$%@? z nami, miłego dnia ( )

#gimboateizm #bekazkatoli #pracbaza
  • 84
@GrubyAdam: Akurat zmartwię cię ja jestem przeciwny ateizmowi aczkolwiek dobrze o tobie świadczy bo już znaczy że myślisz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) jest mi bliższy spirytyzm ale dam ci takie pytanie które możesz zadać typowemu katolikowi ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Kiedy według niego powstaje dusza... jest to pytanie które załatwia temat ;)
@GrubyAdam: A stając przed lustrem nie zadajesz sobie pytania kto? po co? i dlaczego? Ziemia jest w granicy chyba 8 cm od słońca aby mogło istnieć życie czy uważasz że to przypadek? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ma przypadków wszystko dzieje się po coś i dla czegoś

Szczerze to nie wiem, czy jestem ateistą, czy agnostykiem.

Ja wiem... jesteś osobą poszukującą odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ
@GrubyAdam Istnieje coś takiego Siedem Praw Noego(wywodzą się z żydowskiej tradycji ale są wspominane w Nowym Testamencie) są to uniewersalne zasady moralne których przestrzeganie winno dać Niebo każdemu, nawet osobie niewierzącej.