Wpis z mikrobloga

Stwierdzam ze nauka zdalna była lepsza bo mozna było przenosić się z dzieckiem po całej Polsce , nawet po całym świecie , mogło uczyć się w aucie wystarczył laptop czy komórka. Bylo to po prostu nowoczesne, większość ludzi najpierw była przeciw a teraz są za. Zobaczyli zalety takiego rozwiązania. Można się dowolnie przeprowadzać nie zmieniając dziecku klasy, szkoły itd. #szkola #koronawirus
  • 10
@calkowitybrakrozumu: A jak jeszcze rodzice pracuja zdalnie... Pelna wolnosc. Ktos zauwazy, ze dziecko sie nie socjalizuje, bo do normalnego wychowania potrzebny jest kontakt z rowiesnikami. Ale pod kazdym postem, gdzie narzeka sie na wspolczesne dzieciaki, mlodziez, ze siedza przed komorkami, Ci wyzywaja od boomerow i zapewniaja, ze tiktok, snapchat to jest ich socjalizacja, a w szkole to najwyzej mozna dostac wp..dol.
@arysto2011: Bo coś w tym jest. Też wolę nauczanie zdalne (mimo, że nie obejmuje mnie już edukacja) i mniej kontaktu z ludźmi. Jednakże ludzie powinni mieć wybór jak chcą się uczyć, bo nie każdemu musi dana metoda pasować.
TikTok i Snapchaty to gówno. Zwłaszcza to pierwsze, które czym prędzej powinno być zdelegalizowane.
@arysto2011: Do wszystkiego znajdzie się rozwiazanie, można by organizować spotkania w ramach lekcji wychowawczych co jakiś czas na świeżym powietrzu.

@Morritz: Otoz to , opcja wyboru byłaby świetnym rozwiązaniem , ale podejrzewam ze byłoby w okolicach 50/50 zwolenników jednego i drugiego rozwiązania, wtedy wymagałoby to już nie małej organizacji. Tak jak mówiłem ogromna zaleta tego nauczania było to ze człowiek stawał się niesamowicie mobilny na codzień.
@calkowitybrakrozumu: albo też myślę, że dobry byłby pomysł, żeby np. w edzienniku czy w jakiś inny sposób były zapisywane lekcje, żeby można było później sobie w domu przeczytać, odtworzyć, szczególnie przydatne w przypadku nieobecności gdy trzeba się dopytywać / odpisywać z zeszytu
@calkowitybrakrozumu: wszystko spoko, ale szkoła to nie tylko nauka. To przede wszystkim życie społeczne, obcowanie z innymi dziećmi i nauka radzenia sobie z codziennymi społecznymi konfliktami i problemami, czyli kształtowanie psychiki. No i zabawa.

No chyba że przyjmiemy założenie że całe dorosłe życie będzie wirtualne to spoko, można wszystko zdalnie ;)