Wpis z mikrobloga

W miesiącu sierpniu załatwiłem zlecenia dla firmy na ponad 50k/netto + parę innych rzeczy za kilka tysięcy + oczywiście normalne obowiązki. Liczyłem na jakąś fajną premię i się nie zawiodłem. Janusz docenił moje starania i wczoraj wręczył mi dumnie kopertę a w środku.... 90 zł. Co proponujecie z tym zrobić? Zaznaczam, że śmiałem iść na zaległy urlop z zeszłego roku więc nie wiem może mi się nie należy( _)
#januszebiznesu #pracbaza #praca
  • 32
@CzYczer Janusz twierdzi, że on dokłada do interesu XD Najlepsze jest to, że za gorsze miesiące niż ten dostawałem lepszą premię. Mam takie odczucie że uznał że skoro byłem na urlopie to mi się nie należy. W poniedziałek idę do niego na rozmowę. Zastanawiam się czy nie oddać mu tych 90zł i powiedzieć, że skoro jest tak ciężka sytuacja w firmie to niech weźmie te pieniądze żeby chociaż na bułki miał XD
bo trzeba mieć dużo pieniędzy. Wynajęcie/wybudowanie siedziby firmy, zatrudnienie przynajmniej 6-7 osób. Janusz jest dealerem więc na koniec trzeba by jeszcze przekonać producenta że Janusz jest do dupy a ja będę lepszy


@majster44: to zmień dealera i zatrudnij się gdzieś gdzie masz stałą prowizje od sprzedaży, skoro tak dobrze Ci to wychodzi.
@majster44 miałeś w umowie prowizję od nagranych zleceń? Masz w umowie wynagrodzenie? Dostałeś mniej niż Ci się z tej umowy należało? Wyrobiłeś cel, czy go przekroczyłeś?

Sam fakt koperty z 90 cbln (i to jeszcze nierówno w drobnych) to jak splunięcie w ryj, to fakt, ale czego się spodziewałeś? XD Jaka kwota według Ciebie byłaby adekwatna?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majster44: a wypłaty nie masz przypadkiem? Jesteś handlowcem jak rozumiem i nie masz umówionego procenta? No to renegocjuj umowę za stały procent, a nie się dziwisz, że nie dostałeś niczego ekstra. Mi żaden klient nie płaci ekstra kasy za to, że zrobiłem coś zgodnie z umową :D
@majster44: Ciekawe czemu 90zł xd

Choć znam przypadek gdzie "programista" na święta dostał 20 zł premii. Normalnie zarabia najniższą krajową i do pracy dojeżdża koło 70km w jedną stronę.

Innym łatwo powiedzieć zrób konkurencję/załóż własną firmę itp. Na to potrzeba kapitału a z tej premii nie uzbierasz.
@majster44 miałeś w umowie prowizję od nagranych zleceń? Masz w umowie wynagrodzenie? Dostałeś mniej niż Ci się z tej umowy należało? Wyrobiłeś cel, czy go przekroczyłeś?


Sam fakt koperty z 90 cbln (i to jeszcze nierówno w drobnych) to jak splunięcie w ryj, to fakt, ale czego się spodziewałeś? XD Jaka kwota według Ciebie byłaby adekwatna?

Nie mam prowizji w umowie. Tak mam w umowie wpisane wynagrodzenie (to chyba oczywiste) w wysokości
@majster44: a wypłaty nie masz przypadkiem? Jesteś handlowcem jak rozumiem i nie masz umówionego procenta? No to renegocjuj umowę za stały procent, a nie się dziwisz, że nie dostałeś niczego ekstra. Mi żaden klient nie płaci ekstra kasy za to, że zrobiłem coś zgodnie z umową :D


Wypłatę mam, to coś złego? Nie jestem handlowcem i nie mam umówionego procenta. Nie ma opcji żeby Janusz wpisał jakąkolwiek prowizję w umowie. Dlaczego