Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 5 wrzesień 2020

..RÓWNOWAGA EMOCJONALNA

Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe…

12 Kroków i 12 Tradycji, str. 83

Gdy robię przegląd moich lat picia, przypominam sobie wielu ludzi, którzy tylko okazjonalnie otarli się o moje życie, ale których dni zakłóciłem swoją złością i sarkazmem. Ludzi tych nie jestem w stanie odnaleźć, więc nie mogę im bezpośrednio zadośćuczynić. Jedyne zadośćuczynienie, jakiego mogę dokonać wobec tych zaginionych bez śladu osób, jedyna ”zmiana na lepsze”, jaką mogę im zaoferować – to zadośćuczynienie niebezpośrednie, dokonane wobec innych ludzi, których drogi życia przecinają się na krótko z moją. Uprzejmość i życzliwość – jeśli ćwiczę je regularnie – pomagają mi żyć w stanie równowagi emocjonalnej, w spokoju i w zgodzę z sobą.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na wrzesień:

Krok dziewiąty - Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Tradycja Dziewiąta - AA, jako takie, nie powinno nigdy stać się organizacją, ale możemy tworzyć zespoły i komisje bezpośrednio odpowiedzialne wobec tych, którym służą.

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Nie pozwól, aby wczoraj zajęło zbyt wiele dnia dzisiejszego.