Wpis z mikrobloga

@soadfan odwieczna beka z OSP, które nawyciągają w #!$%@? sprzętu z dotacji, od rządu czy z innych źródeł a potem jak przychodzi co do czego to sie okazuje, że albo nie ma juz hajsu na utrzymanie, albo nikt nie potrafi używać, albo jeździ tylko na pokazy. XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@Jofiel: @Agemaker: ta ładowarka była używana ostatnio między innymi do wyciągania śmigłowca z wody w pobliżu modlina, używają jej do pożarów, jako drabina - mają kosz.

Znam wiele osp, które są mega dofinansowani i jeżdżą do wielu przypadków. U mnie w mieście pomimo obecności PSP to jest OSP I równie często wyjeżdża.
  • Odpowiedz
@soadfan: Raz w życiu śmigłowiec z wody to i dźwig można wynająć, no i drabina powiadasz... Zacnie :) I nie nie jestem typem, który by ciął koszty i kazał strażakom z drabinami na plecach biegać, ale tak specjalistyczny sprzęt to jednak trochę przysłowiowa armata na muchy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Agemaker: to
pracowalem w branży i wiekszosc wozow miala przejechane te 1000km bo jak wyjechali z fabryki to woz caly czas stal w garażu, czynnika gasniczego czesto nie uzywaja jeśli naprawde nie musza bo 1000l to jakies 24k zl z kieszeni wójta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Agemaker: to OSP o którym mówisz już dawno nie istnieje. Generalnie dając taki sprzęt zawsze musi być pewność czy są osoby zdolne do korzystania z niego, jeśli nie to dochodzi do przeszkolenia. W mojej mają łódź, dostali awaryjnie podczas akcji szukania zwłok w rzece i została. Ale zaraz po akcji dostaliśmy cała serię szkoleń z pływania, nurkowania, sterowania łodzią bezpieczeństwa etc. Tak samo było w przypadku nowoczych strojów z butlą
  • Odpowiedz
@Jofiel Przecież to jest non stop używane. Począwszy od gałęzi do których są wyjazdy co chwila po gaszenie budynków gospodarczych ratownictwa itd. Ładowarka wiedzie w każde miejsce, wóz z drabiną już niekoniecznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soadfan: ta, zajebiste nowe sprzety. U mnie mieli starą tatrę to wjechali zawsze i wszedzie. Dostali nowego stara czy coś takiego to jak las się palił to bali się żeby bowego gałęziami nie porysować, pojechali naokolo i w #!$%@? sie spaliło
  • Odpowiedz