Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko. Coś mi grozi za nieodebranie paczki pobraniowej od kuriera DPD ? Zamówiłem buty no i ogólnie wyszperałem że sklep prawdopodobnie sprzedaje podróby. Na pepperze wciskają kity że to niby FACTORY SECOND ale ja w to nie wierzę kompletnie. Jak otworzę kurierowi drzwi i powiem że nie wyrażam zgody na odebranie i opłacenie paczki ponieważ mam wątpliwości co do oryginalności produktu to paczka wróci do nadawcy bez problemu ?
#modameska #kurier #dpd #streetwear #buty
  • 17
@Megawonsz_dziewienc: TIMBERLAND RADFORD 6 z kodem rabatowym wyszły za 320 zł.
No i wydaje mi sie ze na pepperze podstawieni ludzie wychwalają że są legit i po prostu FACTORY SECOND a dla mnie to pic na wodę bo znalazłem niezłe kwiatki na nich które załączam w screenie niżej. Link do tematu na pepperze : https://www.pepper.pl/promocje/timberland-6-inch-premium-buty-meskie-damskie-293903#comment-5023853
Boniekk - @Megawonsz_dziewienc: TIMBERLAND RADFORD 6 z kodem rabatowym wyszły za 320 ...

źródło: comment_1599144598A389Kx3xsxvTpwOACAHefd.jpg

Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Megawonsz_dziewienc: @Boniekk:

Gdy klient nie odbiera przesyłki pobraniowej, sprzedawca jest zmuszony do poniesienia kosztów przesyłki w obie strony, czyli sklep-klient oraz powrotnej klient-sklep. Aby sprzedawca nie pozostał stratny, ma prawo dochodzić od klienta zapłaty za towar oraz pokrycia kosztów przesyłki.


Kodeks cywilny nie pozostawia wątpliwości co do tej kwestii:

Art. 535 Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się
@albis1o2: Jestem w stanie to zrobić nawet bo rozumiem ich, szkoda tylko że na siłę je wysłali skoro rano im pisałem że jednak rezygnuje i najlepiej by nie wysyłali.
@Boniekk: cymbały.
Prawda jest taka, że Oni nie maja prawa nic z tymi butami zrobić bo One są Twoją własnością i masz obowiązek je odebrać.

Jeżeli już odstąpiłeś od umowy to ewentualnie mogą ubiegać się od Ciebie zapłaty za przesyłkę zwrotną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak im nie zapłacisz to co najwyżej złożą wniosek do sądu i zaocznie dostaniesz ze 200zł do zaplaty.
@Ratriczek: @MichalQ20: Tak też zrobię, chciałem po prostu otworzyć mu drzwi powiedziec jak wyglada sytuacja by spisal sobie jakis protokol, ale macie racje nie ma co go fatygowac. Dam mu znac jak wyglada sytuacja juz wczesniej by nie musial sie trudzic z dojazdem.