Wpis z mikrobloga

Od dziś zaczynam aktywnie walczyć z indoktrynacją religijną. Mimo moich próśb do wychowawcy klasy religia i tak jest w środku dnia. 3 lata prosiłem, 3 lata olewali, już mam dość. Dziś córka miała religię na 2 lekcji więc zabrałem ja ze szkoły na lody. Nie będzie siedziała na lekcji, nie będzie siedziała na świetlicy, spędzimy miło ta godzinę razem. Nawet zjemy lody na samochodzie, czego nie możemy robić na co dzień. Mam skrytą nadzieję, że wpis w planie lekcji pt. Religia będzie jej od dziś kojarzył z wypadem na lody z tatą #religia #szkola
  • 116
religia powinna być na pierwszej lub ostatniej lekcji aby ktoś kto ma w to #!$%@? mógł dłużej pospać lub wcześniej się zawinąć do domu a nie siedzieć godzinę jak kolek w #!$%@? szkole bo przyszedł jegomość w sukni o będzie #!$%@? kocopoly


@marek2092:

wg tych, co chca na nia nie chodzic, to owszem.
ale
a) mamy demokracje, ktora powoduje, ze mniejszosc musi dostosowac sie do wiekszosci, nie na odwrot - twoje
@galonim: Zacznijmy od tego, że "religia" jest katolibanizmem. Gdyby przynajmniej było coś na wzór religioznawstwa to nawet byłbym za tym. Trochę historii, etyki, filozofii itp. Ale w obecnej formie to powinno zostać już dawno usunięte, ew. w godzinach popołudniowych na koszt rodzica ;d
@marek2092: Dyrektorzy mają jakieś programy komputerowe, które automatyzują sortowanie lekcji, żeby wszystkim pasowało?
Bo ręcznie to robić to pewnie nie dziwne że nie ogarniają.

Wie ktoś? Jest tu jakiś dyrektor albo programista? :)
@galonim ja generalnie popieram, ale z drugiej strony pamiętam swojeemcje religii w szkole.
To był czas odprężenia, luzik, chilerka, można było zrobić zadanko domowe, poczytać sobie gazetkę czy coś tam. Ksiądz głównie gadał do siebie, zadawał pytania do ściany i odpowiadał sam sobie.
Także no nie wiem, nie czułem presji.

Chociaż oczywiście zależy od klechy, bo znałem też i takich ciętych co się rzucali i kazali klekać jak do spowiedzi i wyznawać
@galonim: -15 klas
-jeden katecheta
-multum innych zajęć które trzeba jakoś ułożyć w planie
-każdy chce religie na pierwszej albo ostatniej lekcji
-powodzenia

Zacznijcie myśleć XD
Jedyne rozwiązanie to wywalenie religii ze szkoły co popieram.
@Zielony_Pio ale wf jest przedmiotem obowiązkowym, z którego zwolnić może co najwyżej lekarz. Religia jest przedmiotem dodatkowym, nieobowiązkowym. Tak właściwie nie "wypisuje" się dzieciaka z Religii, tylko trzeba go na nią zapisać.
@feber lol ale wiesz ze każda klasa raz kończy o 13, raz o 14, raz o 15, a zaczyna np 8,9,10... Jak chodziłem do liceum to jakos dyrektor potrafił tak poustawiac, żeby była na początku lub na końcu. To nauczyciele są dla uczniów, a nie odwrotnie