Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jest takie studenckie powiedzenie "Głębokość dupy, w której się znajdujesz w czasie sesji, jest wprost proporcjonalna do długości #!$%@? jakiego wyłożyłeś na semestr".

Na branżę IT można to przełożyć "Głębokość dupy, w której się znajdujesz w czasie szukania pracy, jest wprost proporcjonalna do długości #!$%@? jakiego wyłożyłeś na rozwój po godzinach". I tyczy się to zwłaszcza tego jak chcesz zmienić pracę, a w firmie pracujesz w starych technologiach, których mało kto już dziś używa. Na przykładzie #java - firmy do której złożysz CV nie interesuje, że dopiero zacząłeś naukę np. Springa, NoSQL, mikroserwisów. Masz to umieć. Najlepiej na zaawansowanym poziomie, nawet jak aplikujesz na mida. Brak znajomości tego - CV odrzucamy z automatu, nie będziemy na Ciebie tracić czasu.

Jestem w totalnej dupie w razie gdyby mnie wywalili z firmy gdzie jestem lub gdyby firma się rozpadła. Nie mam szans z aktualnymi skillami na chociażby rozmowę techniczną. Muszę zacząć zapierdzielać po godzinach, aby nadgonić ostatnie 5 lat w branży jeśli chciałbym dalej w Javie robić. A nie mam totalnie ochoty tego robić - po pracy jest czas wolny, odpoczynek. Czuję po kościach przez to, że skończę w jakiejś robocie niewymagającej kwalifikacji lub w IT na niższym stanowisku, z pensją o połowę mniejszą niż to co teraz zarabiam. Od wczoraj chodzę nerwowy bo wiem, że #!$%@?łem.

#pracait #it #programowanie #naukaprogramowania #programista15k #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f507a5d6c849ff6cfff3bda
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 41
  • Odpowiedz
GrubyPotwór: Dlatego ta branża pomimo spoko zarobków jest #!$%@?. Ciagle musisz się kształcić by być na czasie, kto w innym zawodzie musi coś takiego robić???? Jako księgowy czy hr poświęca swój prywatny czas tylko by to by nie wypaść z obiegu a co mówić o rzeczywistym isciu do przodu?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Przeciez w kazdej sensownej branzy masz zawsze nowosci i sie musisz adaptowac. Wiadomo, ze co innego jak bedziesz mial nowy program do sprzedazy niz nauczyc sie programowac w nowym jezyku, no ale adaptowac sie musi kazdy w jakims stopniu.
Akurat zdazylem rzucic te robote, ale np. w banku wprowadzili rozmowy nagrywane WSZYSTKIE, wiec jakbym tam zostal to zeby utrzymac jakies tam wyniki musialbym dosc mocno posiedziec nad formulami czy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: lekarz, weterynarz, adwokat, radca prawny, notariusz to tak na szybko zawody w których trzeba poświęcać wolny czas na dokształcanie się, już nie mówię o kursach, specjalizacjach, ale o zmieniających się przepisach/technologiach/procedurach etc.
  • Odpowiedz
@zdalny_robol: Albo zająć się cywilizowaną działką a nie miejscem gdzie powstają 3 frameworki dziennie xD Takie ERP, Hurtownie danych i podobne. Wtedy sie uczysz, ale zazwyczaj nowosci w swojej dzialce i nie ma takich przeskokow az.
  • Odpowiedz
kto w innym zawodzie musi coś takiego robić????


@AnonimoweMirkoWyznania: ten dramatyczny post przypomniał mi, jak kiedyś poznałam jeszcze na studiach jakiegoś ziomka - studenta informatyki, który mi usilnie próbował wmówić, że na kierunkach prawniczych to tylko wkuwanie na blaszkę a potem fajrant i nie wymaga to żadnego wysiłku intelektualnego, a informatyka to sztuka wyższa, wymaga wiele pracy i wysiłku, etc., no generalnie nadczłowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem na jaki poziom próbujesz aplikować, ale z mojego otoczenia co 2-3 miesiące słyszę że ktoś zmienia prace i zupełnie nie nie da się zauważyć tego o czym wspominasz. Na jaki poziom chcesz aplikować, ewentualnie ile lat doświadczenia masz?
  • Odpowiedz
Znaczy żeby mnie nikt źle nie zrozumiał, trzeba się rozwijać w tej branży i to najlepsza droga do zapewnienia sobie kokosów i zatrudnienia, ale ziomeczki idą z marszu na rozmowę, co potrafią to mówią, czego nie potrafią to są informawani że "poznają w nowej pracy" i tyle
  • Odpowiedz