Wpis z mikrobloga

@PvscWKP: wcale nie trzeba wydawać 12k. 8 calowe lustro kosztuje znacznie mniej, a kamerka też może być np podróbka z Ali za 400zł. Efekty takie jak na zdjęciu wyżej dasz radę otrzymać tanim sprzętem, tylko kwestia lepszych warunków. Do tego warto brać używany sprzęt
  • Odpowiedz
@mactrix: Ja właśnie zaczynam tak jak napisałeś, ze SkyMasterem 15x70. Masz jakiś patent jak z takiego setupu robić fajne fotki? Póki co kupiłem sobie od chińczyka adapter telefon-lornetka, ale trochę ciężko "wycelować" obiektywem w oko lornetki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przecież ziemia jest płaska otoczona murem lodu i bronią dostępu do niego służby zbrojne ( ͡° ͜ʖ ͡°), a słońce jest 40km nad ziemią....pod kopułą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@orle "seeing" jest nazwą własną dla wielkości określającej stabilność atmosfery, która wpływa na zdolność rozdzielczą teleskopu czego tu nie rozumiesz? Myślisz, że ja się bawię w ponglish? Wydawanie opinii bazując na własnej niewiedzy szkodzi jedynie wizerunkowi opiniującego. @Sokar @realitybites tak jak wyżej @mug3n To zaglądnij na moje inne wpisy, myślę, że jak dobrze pójdzie częściej będę Wam tu wrzucał jakieś ciekawe obiekty astro z mojego sprzętu :) @
  • Odpowiedz
"seeing" jest nazwą własną dla wielkości określającej stabilność atmosfery, która wpływa na zdolność rozdzielczą teleskopu czego tu nie rozumiesz? Myślisz, że ja się bawię w ponglish?


@mactrix: Tak. Myślę, że uprawiasz ponglish.
  • Odpowiedz