Wpis z mikrobloga

@alienv: No wlasnie z jednej strony duzo mozliwosci ustawienia, ale z drugiej tej swobody jest chyba troche za dużo, bo ciezko "wycelować" obiektywem w odpowiednie miejsce. To co wysłał @mactrix jest bardziej "stacjonarne" w tej kwestii. W sumie jak patrze na to, to może sobie wręcz coś takiego wydrukuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Teraz sobie przypomniałem, że nie kupiłem czegoś takiego bo bałem się,
  • Odpowiedz
@Mcmaker: Właśnie dlatego nienawidzę obróbek. Jak widzę te kolorowe zdjęcia kosmosu to mnie szlag trafia, bo nigdy go tak okiem nie dostrzeżesz. Jest wystarczająco pięknie, nie trzeba nic obrabiać.
  • Odpowiedz
"seeing" jest nazwą własną dla wielkości określającej stabilność atmosfery, która wpływa na zdolność rozdzielczą teleskopu czego tu nie rozumiesz?


@mactrix: Wielu rzeczy nie rozumiem, ale skupmy się na tym co jest Tu i Teraz (czyli 'seeing').

Definicja zdolności rozdzielczej -
  • Odpowiedz
czy istnieje możliwość sprawdzenia w jakiś sposób czy gwiazda która widziałem na niebie, jest Saturnem?

@zt_im: Tak - wystarczy sprawdzić, w którym miejscu nieboskłonu powinien znajdować się Saturn dla zadanej godziny i zadanej lokalizacji. Najlepiej jakiś cyfrowy atlas nieba,

Bo chyba widziałem pierścienie gołym okiem

@zt_im: sorry, ale nie widziałeś :)
  • Odpowiedz