Wpis z mikrobloga

@smutny_login: ten film nie pokazuje wcale "precyzji fachowców" (zauważ ile tam jest cięć filmu, nie wiesz na ile razy cinkcionk to przymierzał sprawdzal poprawiał, zrobił przymiar i przycięcie na kartonie a dopiero docelowo na płytce wielkiej) a jest materiałem reklamowo-demonstracyjnym zastosowania narzędzi - tych przymiarów, słupków poziomujących -ściskających płytki, podnośników itd. Wszystko fajnie, ale u nas stosuje się podobne lub inne techniki, i uzyskuje takie same i lepsze efekty.
Otwornice -
@hrumque: z drugiej strony nie widziałem u fachowców w Polsce podobnych narzędzi ułatwiających odmiary otworów czy powierzchni a wycinanie wrzecionem otworów zazwyczaj wychodzi im dobrze. Najgorsze to przycinanie narożników czy długich boków.
@smutny_login: bo mało widziałeś. na tym filmiku są gówniane kafle z wypieczonego gówna i słomy pokryte szkliwem żeby jakoś to się trzymało. naostrzonym śrubokrętem i linijką możesz je naciąć i prosto przełamać. w Polsce stosuje się bardzo dużo gresu który jest trudniejszy w obróbce. kitajce na filmiku nie używają niczego dziwnego lub niespotykanego u nas. nie wiem z jakim paparuchami miałeś styczność, ale wszystko to są normalne narzędzia i akcesoria (może