Wpis z mikrobloga

Niektórzy już tutaj zauważyli, że sporo udzielam się na tagu #motoryzacja w najbardziej biedackim budżecie (do 10k), więc postanowiłem podzielić się moim dość ambitnym czelendżem, czyli poszukiwaniem dość konkretnego #pierwsze4kola dla różowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje wymagania były dość mocno specyficzne, bo chciałem:
- nieduże auto (maksymalnie klasa C),
- z automatem (klasycznym, nie półautomatem, czy CVT),
- z klimą,
- w miarę interesujące,
- w cenie do ~7 tysięcy
- niedaleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- w miarę oszczędne i tanie w utrzymaniu

Pewnie już w tym momencie macie mnie za #!$%@?, ale śledząc ogłoszenia widziałem, że to nie jest niewykonalne zadanie, jednak takich ogłoszeń pojawiało się maksymalnie kilka w tygodniu. Ale, że główne auto mam, a to drugie nie jest mi pilnie potrzebne, postanowiłem szukać perełki w morzu gówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje największe zaskoczenie - jeśli faktycznie trafiało się coś niedużego z klimą i automatem, to ogłoszenia znikały w maksymalnie 5h od wystawienia. Serio, w tym czasie dosłownie sprzątnięto mi sprzed nosa 7 samochodów, bo sprzedawały się jeszcze w czasie zanim zdążyłem skończyć robotę, nie mówiąc o dojeździe na miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brałem pod uwagę głównie Renault Clio, Peugeota 206, VW New Beetle (i inne pochodne Golfa IV), różne małe Suzuki, czy Toyotę Yaris.

Jednak całe to polowanie trwało już niemal 3 miesiące i w tym czasie uświadomiłem sobie, że albo zwolnię się z roboty i zacznę szukać samochodu na pełny etat, albo przynajmniej 3-4 punkty z tej listy będę musiał odrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zacząłem więc też rozważać kupno czegoś trochę większego, ewentualnie też z innym typem skrzyni automatycznej, albo wyjazd na drugi koniec Polski.
Ale po tych trzech miesiącach udało mi się przypadkiem znaleźć coś sensownego, spełniającego 6 z 7 punktów listy i dodatkowo być wystarczająco szybkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc różowy będzie jeździć wspaniałym klasykiem, czyli Golfem IV TDI ( ͡° ͜ʖ ͡°) auto za 5k i właściwie nie widzę na razie konieczności żadnego wkładu finansowego poza oponami (jak widać po picrel - nawet jedna mi jebnęła w drodze do domu XD).

Cały ten wpis poczyniłem w sumie, żeby ktoś, kto będzie chciał się podjąć znalezienia takiego auta wiedział, czego się spodziewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #kupautozmikro i w sumie nie wiem, czy #chwalesie, czy #zalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz aksal89 - Niektórzy już tutaj zauważyli, że sporo udzielam się na tagu #motoryzacja w...
źródło: comment_1599026997SY7J81hxlUnih50jy4g2kK.jpg
  • 59
@aksal89: gdy chciałem kupić obecne auto to ja #!$%@?, moje wymagania
- 5k budżet max
- klima
- lpg

Jedynie Daewoo Rezzo się pojawiło po które chciałem jechać ale stało z miesiąc więc odpuściłem, byłem zobaczyć Civica, to był to rozpadający się trup, kilka handlarzy oficjalnie mówiło "z klimą w tym budżecie, ciężko panie" i oni chyba najuczciwiej do tematu podchodzili ¯\_(ツ)_/¯ . Na szczęście kumpel pisze "ty, jest primerka 2002
@aksal89: Gratki zakupu! Sam kupiłem w tym roku w styczniu Golfa IV w dieslu. 410k nalatane na blacie, dwumasa powoli leci, turbina też, skrzynia się powolutku rozsypuje, rdza go wcina powoli, ale mimo wszystko dalej to jeździ xD Fakt że poprzedni właściciel miał w dupie jakiekolwiek naprawy powoduje że nawet nie wiem czy będę coś przy nim robił oprócz wymiany hebli i oleju. Szkoda po prostu na to pieniędzy :P
@robertx właśnie auto powinno serwisować się u normalnego mechanika.

Mam C5 x7 i normalni mechanicy boją się brać za ten samochód. Nie wspomnę o takich fanaberiach jak regulacja hydro czy wymiana oleju w skrzyni.
@aksal89: Ja mam dylemat na co można zmienić astrę 2. 2002 1,7 dti isuzu, wersja bardzo fajnie wyposażona, climatronik itp. wszystko sprawne, ale obita już z każdej strony. Chodzi o to, że różowa jeździ tylko po mieście i jest to auto dla niej za duże. Za astrę pewnie kokosów nie dostane mimo, że jest tip top technicznie, co małego w bezynie wpadło Ci w oko podczas poszukiwań?
@Julek00: wkleję Ci to co pisałem jednemu mireczkowi na PW:

Pug 206
Renault Clio II
Nissan Micra (te starsze, generacji K11 mają skrzynie CVT, nowsze K12 o ile dobrze mi się udało ustalić 4 biegowy klasyczny automat)
VW Lupo lub Seat Arosa z silnikami większymi niż 1,4 (absolutnie unikać wersji 1,2tdi 3L)
VW Polo, Golf, albo wszystkie pokrewne z Golfem (Seaty Leon i Toledo, Audi A3),
Opel Corsa B (w Corsie
@open_or_die: "Normalnych" mechanikowi w zasadzie nie ma, każdy się nastawia na konkretne marki. Ci "normalni" zazwyczaj ogarniają vaga i opla, widząc mercedesa czy BMW zazwyczaj i tak lecą teksty "ło paaanie, ale to jest skomplikowane" itp. i nawet z "normalnym" autem szukasz mechanika który się specjalizuje np w Francuzach. Na dłuższą metę to się nawet opłaca bo robiąc ciągle jedną czy dwie marki mechanik zna każdą śrubkę na pamięć i zdecydowanie
Dwa lata temu kupiłem pierwsze auto (pierwsze po zdaniu prawka) Renault Megane II kombi z 2005, dałem 7k plus u mechanika poszło łącznie... 4500 (rozrząd kompletny na start, tarcze i klocki przód, różne uszczelnienia/silikon, koło pasowe, napinacze, cała klima łącznie ze sprężarką). Kupując auto byłem świadomy swojej niekompetencji i braku możliwości żeby szukać auta.
Zastanawiam się, skąd taka osoba jak ja ma wiedzieć czego powinno się oczekiwać od samochodu za 5k, 10k
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aksal89: sam mam golfa 4 w tedeiku w daily I jako wypadowe auto, trochę już nim zjechalem kraju i kontynentu bez poważnych awarii także bezproblemowej eksploatacji i niskiego spalania dla rozowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)