Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 1 wrzesień 2020

..ZNALEZIENIE “PODSTAW DO WIARY”

Gotowość do wzrostu i dojrzewania jest istotą wszelkiego rozwoju duchowego.

JAK TO WIDZI BILL, STR. 171

W pewnej piosence są oto takie słowa: ”I szukam czegoś, co by sprawiło, że uwierzę…“ Przypomina mi to, że kiedyś nie byłem w stanie znaleźć podstaw do tego, by uwierzyć, że moje życie jest w porządku. Choć przyjście do AA uratowało mi życie, trzy miesiące później wypadłem ze Wspólnoty i zapiłem. Potem ktoś powiedział mi tak : “Nie musisz wierzyć. Ale czy nie chcesz uwierzyć, że istnieje jakiś powód po temu, że obdarzono Cię życiem, nawet jeśli ty sam tego nie znasz i mimo że czasem nie wiesz, jak powinieneś żyć?” Gdy zrozumiałem, jak bardzo chcę wierzyć, że żyję nie bez powodu, mogłem rozpocząć pracę nad Krokami. Gdy teraz wypowiadam słowa: “Chcę i jestem gotowy…“, używam “magicznego zaklęcia”, które prowadzi mnie do działania, uczciwości i otwartości na to, by Siła Wyższa była czynnie obecna w moim

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na wrzesień:

Krok dziewiąty - Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.
Tradycja Dziewiąta - AA, jako takie, nie powinno nigdy stać się organizacją, ale możemy tworzyć zespoły i komisje bezpośrednio odpowiedzialne wobec tych, którym służą.

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Podstawą mądrości jest umiejętność rozpoznania, kiedy jesteś kompletnie nieświadomy, zagubiony i potrzebujesz pomocy.